Zmarł Emile Morel - Dyrektor Kreatywny "Beyond Good and Evil 2"

IGN / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zmar%C5%82+Emile+Morel+-+Dyrektor+Kreatywny+%22Beyond+Good+and+Evil+2%22-151374
Zmarł Emile Morel - Dyrektor Kreatywny "Beyond Good and Evil 2"
Emile Morel, projektant gier w firmie Ubisoft oraz dyrektor kreatywny gry "Beyond Good and Evil 2", zmarł w wieku 40 lat.

Ogłoszenie to zostało pierwotnie zauważone przez IGN w serwisie LinkedIn, gdzie dwie osoby, które pracowały z Morelem, złożyły mu hołd na stronie internetowej.

"Umiłowany kolega przez ponad dekadę w Ubisoft Montpellier, razem śmialiśmy się i płakaliśmy w dobrych i złych czasach, a także wspólnie wydaliśmy wiele wspaniałych gier", napisał na LinkedIn były kolega Morela, M. Gabrielle Shrager. "Emile był bardzo dumny z 'Beyond Good and Evil 2', Space Monkeys i swoich kolegów z zespołu. Będzie nam go bardzo brakowało".

Emile Morel rozpoczął pracę w Ubisofcie w czerwcu 2009 roku. Morel był zaangażowany w prace nad "Rayman Legends", gdzie pełnił funkcję starszego projektanta gry. Morel już wcześniej był zaangażowany w "Beyond Good and Evil 2", początkowo jako Zastępca Dyrektora Kreatywnego, a następnie objął stanowisko dyrektora kreatywnego przy tej produkcji po odejściu Jean-Marca Geffroya."Beyond Good and Evil 2" zostało pierwotnie zaprezentowane w 2017 roku na targach E3, ale Ubisoft od tamtej pory milczy w temacie prac nad tą produkcją. W lutym 2022 roku dowiedzieliśmy się, że gra nadal jest w fazie przedprodukcji, podczas gdy w sierpniu tego samego roku dowiedzieliśmy się, że Ubisoft zatrudnił Sarę Arellano na stanowisku głównego scenarzysty gry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones