Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Zoe+Saldana+po+%22Star+Treku%22+zostanie+%22Stra%C5%BCniczk%C4%85+galaktyki%22-94511

Zoe Saldana po "Star Treku" zostanie "Strażniczką galaktyki"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Nova_6.jpg
Zoe Saldana ("Star Trek") będzie dalej strzec porządku w galaktyce, ale tym razem dla Marvela. Aktorka ma wcielić się w postać Gamory w widowisku "Guardians of the Galaxy".

Gamora to postać wymyślona przez Jima Starlina. Po raz pierwszy pojawiła się w 1975 roku na kratach komiksu "Strange Tales". Gamora jest ostatnią żyjącą przedstawicielką rasy Zen Whoberi. Uratowana przed śmiercią przez Thanosa, została jego adoptowaną córką, którą ten wychował na śmiercionośną broń. Gamora jest utalentowaną zabójczynią, nieprzeciętnie zwinną i silną, którą cechuje dodatkowo przyspieszone leczenie obrażeń. Większość swoich umiejętności zyskała po tym, jak zgwałconą i porzuconą na pewną śmierć, odnalazł ją Thanos i uleczył przy użyciu zaawansowanej technologii. Gamora bardzo długo pozostawała lojalną zausznicą Thanosa, ale kiedy odkryła prawdę, stanęła po stronie Kapitana Marvela, Draxa i Avengers w walce przeciwko niemu.

Wcześniej role w kinowej wersji "Guardians of the Galaxy" Chris Pratt (Star-Lord) i Dave Bautista (Drax Destroyer). Całość reżyseruje James Gunn.

zobacz też: