Zwiastun i plakat "Mistrza": Piotr Głowacki jako pięściarz z KL Auschwitz

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zwiastun+i+plakat+%22Mistrza%22%3A+Piotr+G%C5%82owacki+jako+pi%C4%99%C5%9Bciarz+z+Auschwitz-143200
Zwiastun i plakat "Mistrza": Piotr Głowacki jako pięściarz z KL Auschwitz
Już 27 sierpnia do kin wejdzie film "Mistrz" z Piotrem Głowackim w roli głównej. Z tej okazji mamy dla Was pełen zwiastun:


Pojawił się również oficjalny plakat:


Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

"Mistrz" jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego, zarazem autora scenariusza do filmu.

Jest to przede wszystkim opowieść o niezwykłym człowieku, który dzięki swojej pasji i umiejętnościom pokazał, że nawet w tak nieludzkich warunkach można pokonać zło i zachować godność. Tworząc scenariusz, podjąłem się tematu, który jest mi szczególnie bliski poprzez osobę dziadka, ocalałego z zagłady więźnia Auschwitz - podkreśla reżyser Maciej Barczewski.

Tytuł "Mistrz" traktuję jako słowo, które ma wiele różnych definicji i interpretacji. Cały film jest próbą odpowiedzi na pytanie: Co to znaczy być mistrzem?
- dodaje odtwórca głównej roli Piotr Głowacki.

Równolegle z premierą filmu 1 września do sprzedaży trafi także książka "MISTRZ. Tadeusz "Teddy"Pietrzykowski" przygotowana przez córkę pięściarza Eleonorę Szafran.