Busy Philipps 

Elizabeth Jean Philipps

6,5
1 634 oceny gry aktorskiej
Busy Philipps
Busy Philipps przyszła na świat w Oak Park w USA 25 czerwca 1979 roku jako Elizabeth Jean Philipps. Rodzice przezywali ją Busy (zajęta), gdyż jako mała dziewczynka ciągle była w ruchu. Philipps uczęszczała do szkoły Chaparral High School w miejscowości Scottsdale w stanie Arizona. Studiowała na uniwersytecie Loyola Marymount University w Los Angeles.


W czerwcu 2007 roku poślubiła Marca Silverstein, z którym ma córkę Birdie Leigh. Busy została matką chrzestną Matildy Rose Ledger - córki aktorki Michelle Williams (koleżanki z planu "Jeziora Marzeń") i zmarłego w styczniu 2008 roku Heatha Ledgera. Jej pierwszą ważną rolą była kreacja w serialu "Luzaki i kujony" w 1999 roku, wcieliła się w postać Kim Kelly, choć starała się o rolę Lindsay Weir. Następnie występowała jako Audrey Liddell w popularnym serialu dla młodzieży "Jezioro marzeń" u boku Katie Holmes, James Van Der Beek, Joshua Jackson i wcześniej wspomnianej Michelle Williams. Postać tę kreowała w latach 2001-2003, a w 2002 roku otrzymała za nią nominację do Teen Choice Awards. W 2001 roku znalazła się na 58. miejscu w rankingu "Maxima" Hot 100 Women.
Występowała gościnnie m. in. w takich serialach jak: "Zwariowany świat Malcolma", "Magiczny amulet", czy "Studenciaki". Później zagrała także w dramacie "Podejrzana" oraz w komedii kryminalnej "Agenci bardzo specjalni" z Shawn Wayans i Marlon Wayans. W 2005 roku grała w serialu "Miłość z o. o", rolę początkowo miała odtwarzać Shannen Doherty ("Charmed"). W roli drugoplanowej, jako Melissa, pojawiła się w komedii romantycznej "Moja dziewczyna wychodzi za mąż" w 2008 roku, gdzie główną rolę odegrał Patrick Dempsey ("Chirurdzy").
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 czerwca 1979

miejsce urodzenia: Oak Park, Illinois, USA

wzrost: 168 cm

mąż Marc Silverstein (od 16.06.2007), 2 córki: Birdie Leigh (ur. 13.08.2008) i Cricket Pearl (ur. 02.07.2013)
Brała udział w castingu do serialu "Roswell: W kręgu tajemnic".
Była przesłuchiwana do roli Lindsay Weir w serialu "Luzaki i kujony", ale ostatecznie zagrała Kim Kelly, zaś w postać Lindsay wcieliła się Linda Cardellini.
W 2004 roku nagrała wraz z Macaulay'em Culkinem odcinek pilotowy "Foster Home", ale serial nie doczekał się realizacji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych