Howard Shore I

Howard Leslie Shore

8,6
12 633 oceny muzyki
Howard Shore I
Howard Shore podczas swojej kariery skomponował muzykę do prawie stu filmów. Jest autorem muzyki między innymi do takich tytułów, jak: "Milczenie owiec", "Sublokatorka", "Filadelfia", "Pani Doubtfire", "Siedem", "eXistenZ", "Azyl", "Gra", "Rozgrywka", "Władca Pierścieni" (trzy części) i wielu innych. Stale współpracuje z Davidem Cronenbergiem i Davidem Fincherem. Wykształcenie muzyczne zdobył w Berklee School of Music w Bostonie. W latach 1969-1972 grał w zespole Lighthouse. Zadebiutował, tworząc muzykę do obrazów "I Miss You, Hugs and Kisses" i "Wściekłość", wcześniej tworzył muzykę do programu "Saturday Night Live".
Shore był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoją pracę. Za muzykę do filmu "Ed Wood" dostał nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles. Ścieżka do "Milczenia owiec" została nominowana do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej. Shore jest także laureatem Grammy, Gotham Award, Saturn Award oraz Genie Award. W 2002 roku otrzymał nominację do Złotego Globu za muzykę do filmu "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia". Otrzymał trzy Oscary.
Shore tworzy muzykę w różnych stylach i gatunkach. Znany jest przede wszystkim z mrocznych motywów chętnie wykorzystywanych w horrorach i thrillerach.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 października 1946

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 179 cm

Oscar
Zdobył 2 nagrody Oscar, 19 innych nagród oraz 51 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Elizabeth Cotnoir (od 03.08.1990)
Kompozytor został zdyskwalifikowany w walce o Oscara za najlepszą muzykę w roku 2005. Powodem tej decyzji Akademii Filmowej był zbyt mały udział własnych kompozycji muzyka w ścieżce dźwiękowej filmu "Aviator".
Pomógł Danowi Aykroydowi i Johnowi Belushiemu stworzyć zespół The Blues Brothers - to on jest autorem nazwy grupy.
Ukończył Berklee College of Music w Bostonie (Massachusetts, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

10/10 za muzyke z Shire ku*** !

Muzyka do "Władcy Pierścieni" to najpiękniejszy soundtrack jaki kiedykolwiek powstał. Każdy utwór ma w sobie ogrom emocji. Absolutne dzieło życia. Chyba nigdy już nie powstanie lepszy soundtrack. Chylę czoła panie Shore!

Ścieżka dźwiękowa Władcy Pierścieni to arcydzieło. Ale to nadal mało powiedziane. Dzięki temu dziełu Shore trwale wpisał się do HISTORII sztuki.

za muzykę do trylogii Władca Pierścieni . Po prostu EPICKA ! Stworzył najlepszą muzykę w XXI
(jeśli chodzi o OST) . W tym wieku jest niewiele soundtracków , które mogą chociaż z nią
konkurować . Mocny punkt genialnej trylogii .

Dla tych , co nie mieli jeszcze styczności z tą muzyką , trylogią LOTR...

Dziękuję za najpiękniejszą ścieżkę dźwiękową do Władcy Pierścieni i Hobbita, czekam na muzykę z 3 części, na pewno będzie piękna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones