Howard Shore I

Howard Leslie Shore

8,6
12 185 ocen muzyki
Howard Shore I
Howard Shore podczas swojej kariery skomponował muzykę do prawie stu filmów. Jest autorem muzyki między innymi do takich tytułów, jak: "Milczenie owiec", "Sublokatorka", "Filadelfia", "Pani Doubtfire", "Siedem", "eXistenZ", "Azyl", "Gra", "Rozgrywka", "Władca Pierścieni" (trzy części) i wielu innych. Stale współpracuje z Davidem Cronenbergiem i Davidem Fincherem. Wykształcenie muzyczne zdobył w Berklee School of Music w Bostonie. W latach 1969-1972 grał w zespole Lighthouse. Zadebiutował, tworząc muzykę do obrazów "I Miss You, Hugs and Kisses" i "Wściekłość", wcześniej tworzył muzykę do programu "Saturday Night Live".
Shore był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoją pracę. Za muzykę do filmu "Ed Wood" dostał nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles. Ścieżka do "Milczenia owiec" została nominowana do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej. Shore jest także laureatem Grammy, Gotham Award, Saturn Award oraz Genie Award. W 2002 roku otrzymał nominację do Złotego Globu za muzykę do filmu "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia". Otrzymał trzy Oscary.
Shore tworzy muzykę w różnych stylach i gatunkach. Znany jest przede wszystkim z mrocznych motywów chętnie wykorzystywanych w horrorach i thrillerach.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 października 1946

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 179 cm

Oscar
Zdobył 2 nagrody Oscar, 19 innych nagród i 47 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Elizabeth Cotnoir (od 03.08.1990)
Kompozytor został zdyskwalifikowany w walce o Oscara za najlepszą muzykę w roku 2005. Powodem tej decyzji Akademii Filmowej był zbyt mały udział własnych kompozycji muzyka w ścieżce dźwiękowej filmu "Aviator".
Pomógł Danowi Aykroydowi i Johnowi Belushiemu stworzyć zespół The Blues Brothers - to on jest autorem nazwy grupy.
Ukończył Berklee College of Music w Bostonie (Massachusetts, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych