[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/1677397/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":506,"rate":6.1561264822134385,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/1677397/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":4,"rate":6.25,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,2
506 ocen gry aktorskiej
Jane McNeill
Jane McNeill urodziła się w Whiteville (Karolina Północna, USA) jako córka Johna McNeill i Margarety Powell McNeill. Od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem i działała w teatrze.

Zdobyła stopień licencjata z dziennikarstwa na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill. Uczęszczała do Eugene O'Neill Theater Center w Connecticut, a następnie uczyła się w Arkansas Repertory Theater w Little Rock. Przez rok pracowała jako aktorka w swoim rodzinnym mieście, Wilmington, a następnie przeniosła się do Kentucky, gdzie pracowała przez pół roku w teatrze.

W 1990 roku przeniosła się do Chicago, w stanie Illinois, aby kontynuować karierę. Powróciła do szkoły, a wkrótce potem zdobyła tytuł magistra w dziedzinie edukacji z DePaul University. Pracowała w Chicago jako nauczycielka angielskiego do 1999 roku. Następnie wróciła do Karoliny Północnej.

W 1996 roku wyszła za mąż za Yoela Baltera, z którym przeniosła się do jej rodzinnego miasta. Razem mają dwójkę dzieci - Abby i Bena. Cała rodzina mieszkała w Chapel Hill, gdzie Yoel ukończył prawo na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill w 2007 roku.

U Jane zdiagnozowano raka piersi wkrótce po powrocie do Wilmington. W jednym z wywiadów powiedziała "Jak na razie muszę zrobić sobie przerwę, do czasu gdy nie rozliczę się z rakiem". Po roku czasu Jane odzyskała formę i ponownie rozpoczęła pracować jako aktorka.

Na początku czerwca 2011 roku  wystąpiła w sztuce "The Girls Hallelujah", a wkrótce potem otrzymała propozycje zagrania w drugim sezonie serialu "The Walking Dead", który jest ekranizacją kultowego komiksu Roberta Kirkmana pod tym samym tytułem.

W 2012 roku wystąpiła w komedii - "Don't Know Yet" oraz filmie kryminalnym - "Gniazdo szerszeni". Rok później otrzymała propozycję zagrania w głośnym filmie Denisa Villeneuve - "Labirynt", gdzie w rolach głównych wystąpiły takie sławy jak: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaa, czy Maria Bello. Wkrótce potem została zaangażowana do filmu z gwiazdorską obsadą - "Dallas Buyers Club".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 czerwca 1966

miejsce urodzenia: Whiteville, Karolina Północna, USA

mąż Yoel Balter (od 1996), 2 dzieci: córka Abby (ur. 2001) i syn Ben (ur. 2004)
Zdobyła stopień licencjata z dziennikarstwa na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill (Karolina Północna, USA), a także tytuł magistra w dziedzinie edukacji na Uniwersytecie DePaul w Chicago (Illinois, USA).