Postać

Lucjusz Malfoy

{"id":"172","linkUrl":"/character/Lucjusz+Malfoy-172","alt":"Lucjusz Malfoy","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/01/72/172/149.4.jpg"}

Lucjusz Malfoy - czarodziej czystej krwi, bohater książek, filmów i gier o Harry PotterHarrym Potterze. Wymyślony przez pisarkę J.K. Rowling. Jest ojcem Dracona Malfoy'a i mężem Narcyzy Malfoy. Ukończył Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Pracuje w Ministerstwie Magii na wysokim stanowisku. Jest zwolennikiem i wyznawcą filozofii czystej krwi. Utrzymuje dobre relacje z Severusem Snape'em.  Do jego wrogów zaliczają się m.in. Artur Weasley, Albus Dumbledore i Harry Potter. Odtwórcą roli  w latach 2002-2009 był Jason Isaacs. Zagrał w: "Harry Potter i Komnata Tajemnic", "Harry Potter i Czara Ognia", "Harry Potter i Zakon Feniksa", "Harry Potter i Książę Półkrwi", "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I", "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II".

Więcej Mniej
świat: Harry Potter twórca: J.K. Rowling data powstania: 26 czerwca 1997 pochodzenie: Wielka Brytania
{"title":"Lucjusz Malfoy należy do Świata Harry Potter","link":"/world/Harry+Potter-7","counts":[14,0,12]}
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (2011) Zwiastun nr 2 (polski) 21:20
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (2010) Zwiastun nr 1 (polski) 2:22
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Zakon Feniksa (2007) Zwiastun nr 3 (polski) 1:00
TOP
Najgorsi filmowi nauczyciele 3:43
Harry Potter jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Lucjusz Malfoy jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.