Jeremy Brett

Peter Jeremy William Huggins

8,8
1 245 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jeremy Brett
balech

Tutaj są duże braki.Brakuje także filmu "Dziewczyna z nagłówka" z 1969r.

wazka16

Nie brakuje:Wampir z Sussex to odc.serialu.

wazka16

To w takim razie czemu jest "Pies Baskervillów" czy "Szlachetnie urodzony kawaler"?

balech

Pies Baskervillów oprócz Znaku Czterech, Studium w szkarłacie i jeszcze jednej powieści Doyla była samodzielnym utworem nie wchodziła w skład Przygód Holmesa, to były powieści, dlatego nie zostały zaliczone do serialu

wazka16

A mnie się wydaje, że to jednak pełnometrażówka. Widziałam ją dzisiaj na Ale Kino!...

Daguchna

dziś ma być w AXN Crime, jako pełnometrażowa fabuła, Wampir z Sussex, też na dvd było wydanie osobne, jako Ostatni Wampir - może ktoś wreszcie zadba - skoro Jeremy Brett jest najbardziej znany z roli Holmesa - niech choć ta część filmografii będzie kompletna...
...Widzę, że faktycznie jest tu wpisany jako odcinek serialu (Case-book...), ale też inne pełnometarżówki tam dołączono jako odcinki serialu, a jednocześnie widnieją w spisie jako fabuły... czy ktoś wie jak naprawić ten bałagan?

jagush

Szczerze mówiąc pogubiłam się już na dobre, kiedy ostatnio odkryłam, że nawet na imdb tylko dwa pierwsze filmy wpisane są osobno, a wszystkie pozostałe od "Mistrza szantażu" jako odcinki. A że imdb to chyba dość porządna i wiarygodna baza, to chyba jakaś niekonsekwencja samych twórców albo raz zrobiony i wszędzie powielony błąd.

Daguchna

obejrzałam na świeżo: inna czołówka niż serial, dłuższy czas trwania; stanowczo film powinien być uwzględniony osobno, tym bardziej, że Illegible Bachelor i Master Blackmiler są :(

wazka16

A nie, Granada zrobiła z Wampira pełnometrażówkę. i to genialną moim zdaniem. Najlepszy film ze wszystkich chyba. Wprawdzie zmienili trochę fabułę, ale wyszło im świetnie. Można by rzec, że nawet z elementami horroru, choć wszystko się potem wyjaśniło ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones