[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/739761/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2154,"rate":6.702878365831012,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/739761/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":46,"rate":7.5,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,7
2 154 oceny gry aktorskiej
Jessica Parker Kennedy
Jessica Parker Kennedy urodziła się 3 października 1984 roku w Calgary (Kanada). Jest pochodzenia włosko-afrykańsko-rosyjskiego. Zadebiutowała w 2006 roku wcielając się w postać Lucy w komedii familijnej "Córka Mikołaja". W 2007 roku otrzymała rolę Natalee w serialu MTV "Kaya", który zakończono po 10 odcinkach. Następnie pojawiała się głównie w produkcjach telewizyjnych takich jak: "Przynęty: Uwiedzenie" czy "Kopciuszek: Roztańczona historia".

Wielokrotnie występowała gościnnie w popularnych serialach jak: "90210", "Magia kłamstwa" czy "V: Goście". W 2010 roku otrzymała propozycję zagrania Lizzy w serialu "Pan i Pani Bloom", jednakże została zastąpiona przez Mekie Cox. Ważną rolą w jej karierze był występ w bijącym rekordy popularności serialu "Tajemnice Smallville".

W 2011 roku zagrała u boku cenionych aktorów takich jak: Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Olivia Wilde i Alex Pettyfer w głośnym filmie akcji "Wyścig z czasem". Tego samego roku wystąpiła także w horrorze "Monstrum" oraz komedii w gwiazdorskiej obsadzie "Pół na pół".

Największą sławę zyskała wcielając się w jedną z głównych bohaterek ekranizacji serii powieści autorstwa amerykańskiej pisarki L.J. Smith zatytułowanej "Tajemny Krąg". Serial opowiada historię szóstki czarownic, które muszą stawić czoła siłom zła i zachować swoje pochodzenie w tajemnicy. W 2012 roku stacja CW zakończyła serial z powodu niskiej oglądalności.

W 2014 roku otrzymała propozycję zagrania postaci Max w serialu "Black Sails". Fabuła produkcji skupia się na piratach żeglującym po Karaibach w poszukiwaniu łupów. Na pół roku przed premierą pierwszej serii, serial został przedłużony o drugi sezon.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 października 1984

miejsce urodzenia: Calgary, Kanada

wzrost: 154 cm

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych