John Burke Krasinski

John Krasinski

biografie

(1)
 • Amerykański aktor, reżyser, scenarzysta o imponującym wzroście (1,91 m), szerszej publiczności dał się poznać dzieki serialowi "Biuro". Za rolę cynicznego Jima Halperta, w 2007 i 2008 zgarnął nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. 
  Urodził się 20 października 1979 roku, w  Newton, Massachussetts,  w rodzinie o polskich korzeniach, jako najmłodszy z trójki braci. Jego ojciec jest lekarzem-internistą, a matka pielęgniarką.  
  Pierwsze doświadczenie aktorskie John zdobył w satyrycznej sztuce szkolnej, do której scenariusz i obsadę ułożył kolega, a zarazem twórca serialu "Biuro" - B.J. Novak. W college'u, John Krasinski całkiem nieźle radził sobie w sporcie, razem z B.J.grali w małej lidze bejsbolowej. Przed pójściem na studia, Krasinski wyjechał na rok na Kostarykę, aby uczyć angielskiego. Po powrocie podjął naukę na Brown University, którą ukończył w 2001 roku jako dramaturg z wyróżnieniem, a następnie studiował w Eugene O'Neill National Theatre Institute w Waterford, w stanie Connecticut. W czasie pobytu na Brown był członkiem grupy komediowej "Szkicu poza granicami".
  Po ukończeniu Brown University Krasinski wyjechał do Nowego Jorku, aby kontynuować karierę aktorską. Imał się różnych zajęć, pracował jako kelner, okazjonalnie pojawiając się w reklamach i spotach lub jako gość w telewizji, a także robił odczyty w off-broadwayowskich sztukach. W 2000 roku Krasiński pracował jako stażysta przy talk-show "Late Night with Conan O'Brien".
  Swój prawdziwy debiut na wielkim ekranie, Krasinski zaliczył w 2004 r., niewielką  rólką Bena w "Kinseyu" Billa Condona. Zaczął grywać więcej po 2005 roku, m. in. u Sama Mendesa w "Jarhead - Żolnierz piechoty morskiej", a w 2006 roku w "Holiday", razem z Kate Winslet, Cameron Diaz i Jude Law. W 2007 r. dostał główną rolę w komedii romantycznej "Licencja na miłość", gdzie partnerowała mu Mandy Moore i Robin Williams. W 2009 roku zagrał w przeboju kinowym Nancy Meyers "To skomplikowane" u boku takich gwiazd kina jak Meryl Streep, Alec Baldwin czy Steve Martin. Krasinski zaczął specjalizować się w komediach romantycznych, czego dowodem są jego dwa ostatnie obrazy "Para na życie" Sama Mendesa i "Pożyczony nażeczony" Luka Greenfielda.
  Krasinski prócz aktorstwa zajmuje się również reżyserią i pisaniem scenariuszy. W 2006 roku zadebiutował swoim obrazem  "Brief Interviews with Hideous Men" na Festiwalu Filmowym Sundace.

opinie i nagrody
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię