Keira Knightley

Keira Christina Knightley

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/45406/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":59971,"rate":8.042753997765587,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/45406/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":50,"rate":8.7,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/45406/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":24,"rate":8.791666666666666,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/45406/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":7,"rate":9.142857142857142,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/45406/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":2,"rate":10,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}}]
8,0
59 971 ocen gry aktorskiej
Odrzuciła rolę Katie w filmie "Bezpieczna przystań" na rzecz "Zacznijmy od nowa". Angaż otrzymała Julianne Hough.
Ubiegała się o rolę Vesper Lynd w "Casino Royale", ale producenci chcieli zatrudnić starszą aktorkę. Ostatecznie angaż otrzymała Eva Green.
Za role w filmach "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły", "Podkręć jak Beckham" i "To właśnie miłość" magazyn "Glamour" przyznał jej w 2004 roku nagrodę dla najlepszej aktorki filmowej.
Była brana pod uwagę do roli Anne Boleyn w filmie "Kochanice króla". Ostatecznie otrzymała ją Natalie Portman.
Była brana pod uwagę przy dobieraniu obsady do "Jurassic World" we wczesnych pracach nad filmem.
Była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Peggy Carer w filmie "Captain America: Pierwsze starcie". Jednak angaż ostatecznie otrzymała Hayley Atwell.
W 2004 r. miała wystąpić w filmie "Tulipanowa gorączka".
Ubiegała się o rolę Catherine Earnshaw w melodramacie "Wichrowe wzgórza". Postać tę zagrała Kaya Scodelario.
Miała zagrać Elizę Doolittle w "My Fair Lady", jednakże porzuciła tę rolę. Zamiast niej zatrudniono Carey Mulligan.
Była zaręczona z irlandzkim aktorem - Jamiem Dornanem.
Odrzuciła główną rolę słynnej projektantki mody Coco Chanel w filmie biograficznym "Coco Chanel". Rolę otrzymała Audrey Tautou.
Była brana pod uwagę do roli Seliny Kyle w filmie "Mroczny Rycerz powstaje". Ostatecznie angaż otrzymała Anne Hathaway.
Była rozważana do roli Chenaulty w filmie "Dziennik zakrapiany rumem". Ostatecznie jednak angaż otrzymała Amber Heard.
Jej ojciec, Will Knightley, jest aktorem, a matka, Sharman MacDonald, dramatopisarką.
W filmie "Domino" została raniona w czasie realizacji sceny z użyciem dwóch karabinów maszynowych. Aktorka trzymała broń, kiedy jedna z wypadających łusek rykoszetem uderzyła w nią, doznała lekkich poparzeń.
W grudniu 2005 r. The Daily Mirror nadał jej tytuł Aktorki Jutra.
Była brana pod uwagę do roli Elise Shifrin w "Cosmopolis". Ostatecznie angaż otrzymała Sarah Gadon.
Była brana pod uwagę do roli Daisy Buchanan w filmie "Wielki Gatsby". Ostatecznie angaż otrzymała Carey Mulligan.
Była brana pod uwagę do ról Bryzejdy i Heleny w filmie "Troja". Ostatecznie angaż otrzymały Rose Byrne i Diane Kruger.
Zajęła następujące miejsca w rankingach i plebiscytach:
- 2003 r. - 1. miejsce - "Najbardziej obiecująca młoda gwiazda Hollywood" wg magazynu "Film Review", 1. miejsce - "Najbardziej obiecująca gwiazda filmowa Hollywood" wg magazynu "Entertainment Weekly";
- 2004 r. - 1. miejsce - "Najlepsza aktorka filmowa" wg magazynu "Glamour", 1. miejsce - "Najseksowniejsza gwiazda filmowa wszech czasów" wg magazynu "Empire";
- 2006 r. - 1. miejsce - "Najseksowniejsza kobieta świata" wg magazynu "FHM", 1. miejsce - "Najseksowniejsza gwiazda filmowa wszech czasów" wg magazynu "Empire".
Ubiegała się o rolę Christine w musicalu "Upiór w operze", jednak organizatorzy castingu uznali, że nie potrafi śpiewać i angaż otrzymała zawodowa śpiewaczka Emmy Rossum.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2003 r. - Kolie z brylantami  - Asprey;
- 2007 r. - Perfumy Coco Mademoiselle - Chanel;
- 2008 r. - Amnesty International;
- 2009 r. - kampania społeczna przeciwko przemocy domowej pt. "Cut" organizacji charytatywnej Women's Aid;
- 2010 r. - Perfumy Coco Mademoiselle - Chanel;
- 2014 r. - Perfumy Coco Mademoiselle - Chanel;
- 2017 r. - biżuteria Chanel Coco Crush;
- 2018 r. - Perfumy Coco Mademoiselle - Chanel.
Była brana pod uwagę do roli Jane Austen w filmie "Zakochana Jane". Ostatecznie angaż otrzymała Anne Hathaway.
W 2018 roku otrzymała tytuł Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego.
Miała wystąpić w filmie "Ghost Seeker: Genesis", lecz musiała z niego zrezygnować z powodu występu w "Piratach z Karaibów: Na krańcu świata".
Była brana pod uwagę do roli Jej Wysokości Wiedźmy w filmie "Wiedźmy". Angaż otrzymała Anne Hathaway.
Była brana pod uwagę do jednej z głównych ról w filmie "Rosaline".
Była brana pod uwagę do roli Lisbeth Salander w filmie "Dziewczyna z tatuażem", którą ostatecznie otrzymała Rooney Mara.
Była brana pod uwagę do roli Lois Lane w filmie "Superman: Powrót". Ostatecznie angaż otrzymała Kate Bosworth.
W 2004 r. aktorka wzięła udział w misji charytatywnej w Etiopii, zorganizowanej przez stowarzyszenie Comic Relief, walczące ze skutkami głodu w Afryce. Przyznała, że było to najbardziej szokujące doświadczenie jej życia.
Odrzuciła rolę Elizabeth Swann w filmie: "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach".
Miała zagrać Mary Boleyn w "Kochanicach króla", jednakże zrezygnowała z powodu rozpoczęcia zdjęć do innego filmu, w którym występowała. Zastąpiła ją Scarlett Johansson.
Była rozważana do roli jednej z wiedźm w filmie "Oz Wielki i Potężny".
Była rozważana do roli Kei w filmie "Akira".
W 2005 r. ofiarowała 10 tys. dolarów oraz nagrodę Variety Personality of the Year organizacji charytatywnej Comic Relief. W tym samym roku wystąpiła w filmie "Comic Relief: Red Nose Night Live" (zbiórka pieniędzy).
Ma starszego brata Caleba.
Miała zagrać rolę Anny w filmie "Wieczór", jednak zrezygnowała z tej produkcji ze względu na napięty harmonogram. Rolę ostatecznie otrzymała Claire Danes.
W 2005 r. wzięła udział w kampanii, której celem było przekonanie do pomocy ludziom, którzy nie mają dostępu do czystej wody. Aktorka namówiła również do akcji Orlando Blooma.