Roxann Dawson 

Roxann Caballero

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":247,"rate":7.732793522267206,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":56,"rate":7.232142857142857,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":21,"rate":7.761904761904762,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":6,"rate":8.833333333333334,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,7
247 ocen pracy reżysera
Roxann Dawson
Roxann zrobiła specjalizację w sztukach teatralnych na Kalifornijskim Uniwersytecie w Berkeley. Utalentowana i atrakcyjna aktorka nie czekała długo na swoją pierwszą role. Pierwszą znaczącą kreacją była postać Diana Morales w Broadwayowskiej produkcji 'A Chorus Line'.

Kontunuowała swoją karierę występując w licznych przedstawieniach jako członek Circle Pepertory Company. Oprócz pracy nad 'The Tempest' dla Classic Stage Company Roxann wystąpiła także w sztuce 'Accelarando' w American Contemporary Theater oraz w kilku innych miejscowych teatrach.

Regularnie pokazywała się w seriach NBC - 'Nightingales' i 'The Round Table'. Grała głowne role w filmach USA Network 'Mortal Sins' i 'Dirty Work', w filmie NBC 'Broken Angel' oraz w filmie 'Pointman'. Gościnnie występowała też w licznych telewizyjnych seriach jak na przykład 'The Untouchables', 'Jack's Place' i 'Equal Justice'. Roxann wystąpiła też w filmie fabularnym 'Guilty By Suspicion' oraz 'Darkman II'.

Roxann oprócz aktorstwazajmuje się też pisaniem. Jest artykulyką powieści science-fiction 'Entering Tenebrea'.

Roxann mieszka obecnie w Los Angeles ze swoim mężem Eric`iem Dawson`em, córką Emma Rose Dawson urodzoną 16 stycznia 1998 roku.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 września 1958

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 165 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Casey Biggs (1985 - 1987, rozwód); 2. Eric Dawson (od 05.1994), córka Emma Rose (ur. 16.01.1998)
Na Kalifornijskim Uniwersytecie w Berkeley zdobyła specjalizację w sztukach teatralnych.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Zagrała jedną z silnych kobiet we wszechświecie ST i jedną z mniej nudnych w ST: VOY. Czasami trochę za bardzo się miotała, ale ogólnie to była świetna postać. A sama Dawson wzięła się też za reżyserię, co musi być dla niej dużym wyzwaniem. Piękna i utalentowana - czego można chcieć więcej ? :)

    2
    • W Star Trekach. Piękna i utalentowana.