Samara Weaving 

7,9
11 595 ocen gry aktorskiej
Samara Weaving
Samara Weaving przyszła na świat 23 lutego 1992 roku w australijskim Adelaide. Jest angielskiego i maltańskiego pochodzenia. Jej rodzice są pracownikami Uniwersytetu w Newcastle, matka, Helena jest arteterapeutką, a ojciec, Simon pracuje jako filmowiec i wykładowca. W młodym wieku często się przeprowadzała, wychowywała się wraz z młodszą siostrą, Morgan w Singapurze, na Fidżi i w Indonezji. Uczęszcza do dżakarskiej szkoły podstawowej, a niedługo potem powróciła wraz z rodziną do Australii, gdzie uczyła się w Canberra Girls Grammar School. Podczas nauki w tamtejszej szkole, występowała w licznych przedstawieniach i sztukach na deskach teatru Canberra Youth Theatre.

W 2008 roku została zaangażowana do australijsko-brytyjskiej opery mydlanej, "Pod błękitem nieba", gdzie wcieliła się w postać Kirsten Mulroney. Po zakończeniu produkcji, wyreżyserowała i napisała scenariusz do krótkometrażowego dramatu, "Steps". Wkrótce potem zaczęła grać w popularnej telenoweli, "Zatoka serc". Początkowo występowała gościnnie, jednak później dołączyła do głównej części obsady. Na okres trwania zdjęć, przeprowadziła się z Canberry do Sydney. Za rolę Indi Walker została uhonorowana nominacją do nagrody Audience Choice Award, w kategorii najlepsza aktorska w dramacie telewizyjnym. W międzyczasie partnerowała swojemu wujkowi, Hugo Weavingowi w thrillerze "Mystery Road".

W 2013 roku odeszła z produkcji, aby rozpocząć międzynarodową karierę. Wkrótce wyjechała do Los Angeles, gdzie wystąpiła w komedii "Monster Trucks". Niedługo potem partnerowała takim sławom jak: Woody Harrelson i Frances McDormand w nagrodzonym dwoma Oscarami filmie, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Niedługo potem wystąpiła w teledysku do piosenki "Attention" Charlie'go Putha. W 2017 roku dołączyła do obsady serialu "SMILF". Po zakończeniu drugiego sezonu, poprosiła o zwolnienie z wiążącego kontraktu, gdyż czuła się niekomfortowo podczas nagich scen. Wkrótce zostało wszczęte dochodzenie w sprawię niewłaściwego zachowania twórcy produkcji, Frankie Shaw, jednakże wszelkie zarzuty zostały oddalone.

Na początku 2019 roku zagrała główną rolę w horrorze komediowym, "Zabawa w pochowanego". Za ten występ otrzymała wiele pozytywnych recenzji od krytyków, oraz nominacje do nagród: Fright Meter Award, Golden Schmoes, Chainsaw Award oraz IGN Award. Niedługo potem zaręczyła się z producentem, Jimmy’m Wardenem. Ponadto wzięła udział w licznych sesjach zdjęciowych do katalogów i magazynów. Znalazła się na okładkach "Girlfriend Magazine", "Women's Health Magazine", "Foxtel Magazine", "Collider Spotlight Magazine", "Harper's Bazaar Magazine" i "Wonderland Magazine".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 lutego 1992

miejsce urodzenia: Adelaide, Australia

wzrost: 165 cm

Aktor
Zdobyła Aktor,
Sprawdź wszystkie nagrody
Jej ojcem jest filmowiec Simon Weaving.
W 2017 roku wystąpiła w teledysku Charlie'ego Putha do piosenki "Attention".
Ma młodszą siostrę Morgan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones