Sophie Turner IV

Sophie Belinda Turner

7,3
18 236 ocen gry aktorskiej
Sophie Turner IV
Urodzona 21 lutego 1996 r. w Northampton, Anglia (Wielka Brytania). Sophia zadebiutowała jako Sansa Stark w serialu fantasy HBO"Gra o tron" (2011), co przyniosło jej międzynarodowe uznanie i  przychylność krytyków. Za swoją rolę otrzymała cztery nominacje do nagrody Screen Actors Guild Award za wybitną kreację zespołu w serialu dramatycznym, a także nominację do nagrody Young Artist dla najlepszej młodej aktorki drugoplanowej w serialu telewizyjnym. Turner zagrała także w telewizyjnym filmie "Trzynasta opowieść" (2013), a jej debiutem fabularnym był "Another Me"  (2013). Zagrała także w komedii akcji"Zabójcza" (2015) oraz Jean Grey w "X-Men: Apocalypse" (2016), na postawie popularnych komiksów wydawnictwa Marvela. Sophia jest córka Sally, nauczycielki w przedszkolu i ojca, który pracuje w firmie zajmującej się dystrybucją palet. Przeprowadziła się do Chesterton w Warwickshire, gdy miała dwa lata. Uczęszczała do Warwick Prep School do jedenastego roku życia, a później uczęszczała do The King's High School for Girls. Turner jest członkiem grupy teatralnej Playbox Theatre Company, odkąd miała trzy lata. Turner ma dwóch starszych braci i stwierdził w wywiadzie dla The Telegraph, że "Moje dzieciństwo było całkiem fajne. Mieliśmy chlewnie, stodoły i wybieg oraz grzebaliśmy w błocie". Turner miała korepetytora na planie "Gra o tron" ​​(2011) do 16 roku życia, wysyłając zadania domowe z powrotem do swoich nauczycieli w szkole. Zdobyła pięć stopni A i cztery B na GCSE, w tym B z dramatu. Od 2011 roku Turner grała Sansę Stark, młodą szlachciankę w serialu fantasy "Gra o tron" (2011). Sansa to jej pierwsza rola telewizyjna. Nauczycielka teatralna Turner zachęciła ją do przesłuchania do tej roli, a do tej roli ufarbowała swoje blond włosy na kasztanowo. W 2012 roku była nominowana do nagrody Young Artist za najlepszą rolę w serialu telewizyjnym - młoda aktorka drugoplanowa za rolę Sansy. Do tej pory Turner pojawiła się we wszystkich sześciu sezonach telewizyjnych. W 2013 roku zagrała swoją pierwszą rolę na dużym ekranie jako główna bohaterka niezależnego thrillera "Another Me" (2013), opartego na powieści Catherine MacPhail pod tym samym tytułem. Zagrała także Adeline March w telewizyjnym filmie "Trzynasta opowieść" (2013). W 2013 roku zagrała w filmie komediowym "Zabójcza" (2015) u boku amerykańskiej aktorki Hailee Steinfeld, który został wydany 29 maja 2015 roku w limitowanej edycji i wideo na żądanie. Turner opowiedziała także o audiobookowej wersji opowiadania Lwa Grossmana "The Girl in the Mirror", które znalazło się w antologii krótkiej fikcji "Niebezpieczne kobiety" i zostało zredagowane przez George'a R.R. Martina.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 lutego 1996

miejsce urodzenia: Northampton, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 175 cm

mąż Joe Jonas (od 01.05.2019), 2 córki: Willa (ur. 22.07.2020) i Delphine (ur. 2022)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2014 r. - "Oblivion"- Ned BastilleBastille;
- 2019 r. - "Sucker" - The Jonas BrothersThe Jonas Brothers;
- 2020 r. - "What A Man Gotta Do" - The Jonas Brothers.
Ma dwóch starszych braci - Jamesa i Willa. Sophie miała także bliźniacze rodzeństwo, które zmarło przed porodem.
Była rozważana do roli Tigris Snow w filmie "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Angaż ostatecznie otrzymała Hunter Schafer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Hipnotyzuje już samym spojrzeniem. Ale oczywiście oprócz tego, że jest bardzo ładna to przede wszystkim pomimo wciąż młodego wieku świetnie gra. Przyszłość należy do niej bez dwóch zdań

Aktorka bardzo przeciętna, nie wyróżnia się niczym, gdyby nie główna rola w GOT to zapewne by castingu na stażystę nie przeszła.

Ciągle jest, że gra irytującą postać (Sansę Stark). Po pierwsze: strona dotyczy AKTORKI, nie
postaci Sansy a po drugie (nie jestem ogromną fanką Sansy) ale dla mnie jest ciekawą postacią.
Może jest damą czy coś, i tak dużo przeszła i szczerze lubię oglądać "jej perspektywę".
Poza tym wszyscy czepiają się...

przypomina troche Karen Gillan?

Wyjątkowe drewno. GOT skończona i za parę lat prawie wszyscy o niej zapomną. Będzie takim kobiecym BoJackiem Horsemanem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones