Wolfgang Petersen

Wolfgang John Petersen

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/383/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1279,"rate":7.553557466770915,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/383/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":151,"rate":8.251655629139073,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/383/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":126,"rate":7.880952380952381,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/383/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,6
1 279 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wolfgang Petersen
  • Jego misją na tym świecie był "Das Boot". Reszty może nawet nie być, liczy się tylko ten film. Arcydzieło!

• Kornicki Zgadzam się. ,,Das Boot" to najlepszy film jaki w życiu widziałem. Arcydzieło!

• grypek5 nie no jeszcze neverending story ;) Na tamte czasy to film zamiatał wszystko. Do tej pory się fajnie ogląda.

• Redgard hehe NS. Pamiętam te wycieczki ze szkoły do kina na ten film. Po wyjściu każdy miał ryjek rozpromieniony i uśmiej od ucha do ucha:d

• Kornicki No ba! "Niekończąca się opowieść" to arcydzieło! Widziałam ten film pewnie z kilkadziesiąt razy, a i tak nie przegapiam żadnej okazji, żeby zobaczyć go jeszcze raz, jeszcze raz, jeszcze raz... Filmów i seriali na podstawie powieści Michaela Endego powstało mnóstwo, ale im nowsze, tym bardziej nie nadają się do oglądania i gwałcą filmowy pierwowzór.

• Kornicki też byłem w podstawówce na never ending story. A potem każdy fryz na Limhala chciał mieć ;) Z podobnych klimatów z podstawówki w latach 80tych to jeszcze Willow był - też byliśmy z klasą w kinie

• Kornicki za sam ''Okręt'' należy mu 10/10.

• Kornicki Z jednej strony masz rację a z drugiej nie bo ja osobiście a być może i inni nie mogą biernie przejść czy też pominąć takich filmów jak Troja, Posejdon czy też Gniew Oceanu.
    Dlatego nie zgadzam się z tobą.

• Kornicki A ja właśnie obejrzałem 3,5 godzinną wersję z lektorem. Powiem tylko WOW.

• Kornicki Czyli podsumowując, lata 80-te to był Złoty Okres Petersena.
    Też się kiedyś zastanawiałem jak gostek, który nakręcił trzy tak wspaniałe filmy popadł później w taką marność artystyczną.
    W jego późniejszych filmach za mało jest pasji i warsztatu, a za dużo mechanicznej reżyserii i ekonomicznej wizji producenckiej.
    Pozostaje tylko żałować, że w magicznej dekadzie lat 80-tych nie był bardziej płodny. Zbrodnią było zmarnowanie tylu lat na błogim
    lenistwie.
    P.S.
    Chociaż "Na linii ognia" jeszcze nie zapowiadało takiej klęski tego reżysera. Dużo też podratował Clint.

• Kornicki Tak jest1 Tym jednym filmem zapewnił sobie kinową nieśmiertelność!

• Kornicki Coś w tym jest..... na to wygląda.

• Kornicki podpisuję się pod tym. Mimo 6 nominacji nie zdobył ani jednego Oskara - "zdeklasował go film Ghandi" - nie specjalne zaskoczenie, jeżeli chodzi o te kółko wzajemnej adoracji i kolesiostwa zwane "żiri" z misją dziejową propagowania poprawności politycznej oraz myśli liberalno-marksistowskiej.

• Kornicki A ja wole moj odwieczny wrog duzo lepszy niz wszystkie gwiezdne wojny