PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 255
ocen
8,4 10 1 157255
7,7 31
ocen krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Po pierwszym odcinku trudno ostatecznie wyrokować, ale wszyscy Ci, którzy krzywili się na Farrella mogą się teraz schować głęboko w lesie. Jednak wg mnie jak na razie Kitsch wygrywa razem ze swoją postacią, zobaczymy jak serial się rozwinie, ale widzę duży potencjał. Bagna Luizjany zamienione na bezkresny krajobraz industrialny to przeskok ogromny, ale chyba będzie można się przyzwyczaić. No i na koniec wisienka na torcie czyli muzyka, tutaj się nie zawiodłem, spodziewałem się czegoś przyjemnego, ale mamy wybitną ścieżkę dźwiękową. Nie wiem czy lepszą niż w pierwszym sezonie. Na to i wiele innych pytań odpowiemy sobie za kilka tygodni, ale pierwszy odcinek nie zawiódł, a obawy w sieci były i to często przesadzone.

użytkownik usunięty
matteo8282

O czym w ogóle jest II sezon (tak ogólnie)???

W najprostszych słowach: gangster chce zalegalizować swoje interesy budując kolej przez Kalifornię, ale ktoś zabija jego wspólnika a śledztwo prowadzą nie znający się wcześniej młody weteran z Iraku (który ma powojenną traumę), młoda pani szeryf (opuszczona przez najbliższych) oraz policjant będacy na usługach wcześniej wymienionego ganstera.

ocenił(a) serial na 8
matteo8282

Ogólnie to ten sezon może być naprawdę dobry ale...
Już na wstępie atakuje beznadziejna piosenka, jaka towarzyszy nam w czołówce. Po "Far from any road" to jak walnięcie obuchem przez łeb. Szkoda.
Sama fabuła no cóż - jak to będzie zobaczymy w kolejnych odcinkach.
Olbrzymi minus jednak to karykaturalne przerysowanie problemów jakie mają główni bohaterowie - zobaczcie jestem taką pijaczką z problemami, a ja takim traumatykiem z zaburzeniami erekcji, i jeszcze Farell jako gość, który jest zarówno pijakiem jak i agresywnym traumatykiem. W pierwszym sezonie było to pokazano bardzo subtelnie. Tutaj od razu twórcy pojechali po bandzie i każdemu z głównych bohaterów dali olbrzymią tabliczkę, na których wypisali ich problemy. To olbrzymi minus, ale aktorstwo na całe szczęście trzyma wysoki poziom i chociaż po części to rekompensuje. Geniuszu na miarę jedynki nie będzie ale tak 8/10 myślę spokojnie dać można.

ocenił(a) serial na 8
Nnorm

ale leonarda cohena to ty szanuj człowieku

użytkownik usunięty
miko1356

Byłem w szoku że to Cohen- intro wymiata

ocenił(a) serial na 8

Intro bardzo dobre, ale piosenka denna.

Nnorm

na początku takie wtf, gdzie ten power country z 'Far from Any Roads'? Ale jak słucham po raz czwarty to zaczyna mi się wydawać coraz bardziej hipnotyzująca.

ocenił(a) serial na 8
Migdalina92

Cóż, człowiek się do wszystkiego przyzwyczaja, ale myślę, że znalazłby się jakiś odpowiedniejszy utwór.

ocenił(a) serial na 8
Nnorm

Mi za to intro podoba się niesamowicie - słucham na youtubie już niemalże cały dzień :D Kwestia gustu.

ocenił(a) serial na 8
Asvers

Pewnie, że tak ale jakoś ciągle się nie mogę przekonać.

ocenił(a) serial na 10
Asvers

Mam to samo, nie mogę się od tego odkleić :P

Migdalina92

fakt... kwestia gustu, ale ... piosenka genialna, pasuje do intro ... pełen mrok ...

ocenił(a) serial na 9
Migdalina92

'Nevermind' to świetny utwór, a HBO chyba zawsze ma najlepsze czołówki (GoT, TB, SFU, Leftovers, Newsroom).

ocenił(a) serial na 10
wito_filmweb

ricky gervais show...:)

ocenił(a) serial na 9
Migdalina92

miałam tak samo... przy 6 odcinku to już wymiata...:-)

użytkownik usunięty
Nnorm

ale nikt nie pyta o zdanie, nikogo ono nie obchodzi

ocenił(a) serial na 8

Flejmer detected

Nnorm

Ilu ludzi tyle opinii.Mnie na przykład piosenka tak sie spodobała ze wgniotło mnie w fotel i zaraz po piosence już mogłem dać pierwszemu odcinkowi 10 /10 zanim się zaczął LOL!

ocenił(a) serial na 10
Nnorm

Osobiście bym wolał intro Lary Lynn "The only thing worth fighting for", ale te co jest mi jakoś wielce nie przeszkadza.

ocenił(a) serial na 9
krzychu1526

No i muszę się z tobą w 100% zgodzić! Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
krzychu1526

W 100% popieram.Mnie także jakoś nie przeszkadza po ośmiokrotnym jej wysłuchaniu ale wątpię bym kiedykolwiek z własnej woli zrobiła to ponownie.

Nnorm

Piosenka zajebista. Mnie bardziej martwi nuda i senność drugiego sezonu.

ocenił(a) serial na 8
perun_6

Dosyć wolno się rozkręca. Jak na markę "True Detective" to jestem rozczarowany.

ocenił(a) serial na 9
Nnorm

Piosenka bardzo dobra, widzę że komuś słoń na ucho nadepnął.

ocenił(a) serial na 8
Michalak16

Piosenka bardzo zła, widzę że komuś słoń na ucho nadepnął.

Nnorm

Widzę, że za bardzo się nie znasz w kwestii muzyki filmowej...

ale nikt nie pyta o zdanie, nikogo ono nie obchodzi

ocenił(a) serial na 8
Arg

mnie obchodzi

ocenił(a) serial na 9
Nnorm

Rzeczywiscie wyglada na to ,że najnormalniejszy to gangster..Piosenka Cohena świetna.

amolka

Raczej nie najnormalniejszy. Bezwzględny i nastawiony na zysk, kalkulujący pod wpływem logiki, nie emocji. Myślę, że jeszcze zobaczymy jak kogoś rozwala w piwnicy. Już coś wspomnieli, że w latach 90 był z niego ladaco.

Arg

Daje wspólnikowi o którym raczej zbyt wiele nie wie 10 mln,a potem dowiaduje się,ze nic nie stoi na przeszkodzie żeby interes ubić z tymi samymi ludźmi za 5 mln,więc po jaką cholewkę był mu potrzebny ten wspólnik i gdzie tutaj logika w jego postępowaniu?

Nnorm

Też jestem zawiedziona piosenką. Myślałam, że zostanie użyta ta z trailera, bo jest świetna, ale niestety.

ocenił(a) serial na 8
Nnorm

Mi się nowy utwór podoba, ma klimat jakoś takoś breakingbadowy :)

ocenił(a) serial na 10
Nnorm

pięknie to ująłeś:-)

Nnorm

To nie jest traumatyk z zabużeniami erekcji, tylko gej. Mogę się założyć

ocenił(a) serial na 8
depp09

Po ostatnim odcinku też tak myślę.

Nnorm

A co myślisz o ostatniej scenie 2. odcinka? Myślisz, że naprawdę zabili postać Farrella?

ocenił(a) serial na 8
depp09

Gdzie tam. Na razie Farrell ma najciekawszą postać i jego usunięcie byłoby dla serialu bardzo złe. Niemniej jak ktoś wspomniał jego odratowanie po tym, jak zrobili mu sito z brzucha ociera się o sci-fi, ale chyba jednak nas to czeka.

Nnorm

Właśnie tym się martwie, to może wyjść dosyć idiotycznie, jeżeli rzeczywiście nie umarł, ale w wywiadzie u Jimmy'ego Fallona powiedział, że tylko dwie sceny z Taylorem Kitschem, a tyle już udało mi się policzyc... Mógł lać wodę, ale nigdy nie wiadomo...

ocenił(a) serial na 8
depp09

Nie bardzo łapię. Znaczy, że jednak Farrell faktycznie nie zostanie wskrzeszony?

Nnorm

* (...) że ZAGRAŁ tylko dwie (...)

ocenił(a) serial na 8
depp09

Aha, to teraz już wszystko jasne. Jak jednak wspomniałem - przekonamy się w najbliższym czasie.

ocenił(a) serial na 8
Nnorm

''Już na wstępie atakuje beznadziejna piosenka, jaka towarzyszy nam w czołówce. ''
No nie wierzę xD
1. Idealnie pasuje do tego sezonu
2. Tak czy siak polecam popracować nad gustem muzycznym, bo rozumiem, że coś może się nie podobać, ale nazywać beznadziejnym taki kawałek to już patologia.
Podchodzi lekko popularnym ostatnio retrosynthem

ocenił(a) serial na 8
pi73r

"No nie wierzę xD"
Ty ateuszu, spłoniesz!

1. Nie wydaje mi się.
2. Myślę, że jako fan muzyki metalowej gustu już poprawiać nie muszę. ;-P

ocenił(a) serial na 9
Nnorm

Akurat metal nie wyznacza poziomu gustu, trust me.

G00N3R

Wyznacza tak samo jak każdy inny gatunek. Albo się ma gust albo nie ma, niezależnie co się słucha.

ocenił(a) serial na 9
perun_6

Chodziło mi o to, że sam fakt słuchania metalu nie oznacza tego, że znamy się na muzyce. Sorry, trochę pokrętnie to napisałem, w pełni się zgadzam z twoim postem.

ocenił(a) serial na 10
G00N3R

Jak w ogóle ktoś kto słucha tylko metalu może uważać, że ma gust muzyczny xD?

defkon28

Co za durne pytanie? Co ma piernik do wiatraka? Takie samo pytanie zadaj wpisując ...... inne gatunki, disco, polo, funky, gadające murzyny, rapujące brudasy. Nie brzmi głupio?

ocenił(a) serial na 9
perun_6

Fajnie masz w głowie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones