PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436999}

Mad Men

8,1 34 433
oceny
8,1 10 1 34433
8,5 19
ocen krytyków
Mad Men
powrót do forum serialu Mad Men

Niestety dołączam do grona rozczarowanych. Obejrzałam 2, 5 sezonu i więcej nie będzie...

ocenił(a) serial na 9
mroovku

Nie dla psa kiełbasa, nie dla kota spyrka... ;)

Artur_Raven

Chciałeś zażartować, czy obrazić mnie, bo powiedziałam, co uważam??

Artur_Raven

Tak czy siak- ODZYWAMY SIĘ JAK MAMY COŚ DO POWIEDZENIA :) babcine mądrości zostawmy na kampanię wyborczą PIS....

ocenił(a) serial na 9
mroovku

Powalcz jeszcze trochę... W piątym sezonie serial się rozkręca ;)

Artur_Raven

Znowu nie poznaję- to żart, czy przyjazna sugestia?

ocenił(a) serial na 9
mroovku

Sapienti sat...

Artur_Raven

Chciałam tą kropką zakończyć dyskusję, ale nie mogę się powstrzymać - cytaty zapamiętane z lekcji.... serio?

.

ocenił(a) serial na 10
mroovku

Ja pitole! Człowieku! Weż się zamknij! Zrozum co się do ciebie mówi!

Kulasisko_Pospolite

Zamknęłam się 22 maja. Natomiast bardzo wiele wniósł Twój komentarz. Tak wiele,. że postanowiłam wrócić i ożywic dyskusję :P

ocenił(a) serial na 10
mroovku

O miło :D Teraz zwróćę się do Ciebie grzeczniej i bez wcześniejszych emocji... Możliwe również że inteligentniej :)
(I nie zamknełaś się, tylko tamten gościu)
Czytaj jednak dokładniej - facet normalnie zaczął - że są gusta i guściki (parafrazując). I wogóle był kulturalny i tak dalej. Nie denerwował się, chociaż do Ciebie mało co docierało. A Twoje odpowiedzi, no cóż... były mało inteligentne - tak jak moja wcześniejsza

Kulasisko_Pospolite

???? Proszę, "nie dla psa kiełbasa..." to normalne rozpoczęcie dyskusji?? Na jakiej szerokości geograficznej? Zero kultury /klasy/grzeczności ze strony artur/raven .Nie ma o czym debatować, autor postu na to nie zasługuje. Natomiast szanuję to, ze zmieniłaś ton wypowiedzi, ale przeczytaj moje komentarze jeszcze raz. Mnie się po prostu serial nie podoba. Przecież może....

ocenił(a) serial na 10
mroovku

Dalej nie uważam by stwierdzenie "Nie dla psa kiełbasa" było jakieś uwłaczające godności. I nie chodzi o to czy Ci się serial podoba czy nie. Chodzi o niepotrzebne wykłócanie się i szukanie dziury w całym - to znaczy w postach innych.

ocenił(a) serial na 9
mroovku

Hmm, ale o co chodzi z tym testowaniem cierpliwości??

asiakus

Też nie rozumiem - jak serial mi się nie podoba, to go nie oglądam i nie czuję by ktoś testował moją cierpliwość :)

TVmanka

Ocena serialu na podstawie kilku obejrzanych odcinków jest zwyczajnie nierzetelna. Rozumiem, że oglądasz tylko filmy, które porwą cię od początku?

mroovku

Hmm nie, jeśli czegoś nie obejrzałam do końca, albo przynajmniej dużej części (np. sezonu) to nie oceniam, bo wiem, że jest to "nierzetelne".

TVmanka

No i o to chodzi. Niestety spore grono filmwebowiczów ocenia film po pół godzinie, a serial po połowie sezonu.

ocenił(a) serial na 9
mroovku

Hmmm. No niestety, film niewątpliwie nie jest dla każdego. Tak samo jak nie ma uniwersalnego standardowego poczucia smaku, tak samo Mad Men nie musi podobać się wszystkim. Nie ma gnających samochodów, liczników nieubłaganie odliczających sekundy do eksplozji ładunków wybuchowych, Christina Hendricks nie epatuje nas swoim mega biustem... Po prostu lipa, prawda? Nic się nie dzieje, jak na polskim filmie, cytując Rejs...
Nie jestem wyrafinowanym smakoszem filmowym, ale lubię ten film. Oglądam go co tydzień z zainteresowaniem. Podobają mi się precyzyjnie pokazane postacie. Niektóre mnie drażnią inne fascynują (biust utalentowanej pani C. H...). Za oceanem ten serial ma status serialu kultowego, a u nas może być niezrozumiały, poprzez swoją hermetyczność. Zjawiska które sa w nim pokazywane zachodziły w USA, Europie zachodniej, ale nie w naszej cześci świata za żelazją kurtyną. To są oczywiście uogólnienia, ale widać tu jak Ameryka rośnie do rangi potęgi, powstaje społeczeństwo konsumpcyjne, ludzie dokonują awansu materialnego i społecznego (Don). Jednocześnie tracona jest amerykańska niewinność. Rozwody, narkotyki,alkohol. Rekacja na konsumpcjonizm w postaci dzieci kwiatów.
Zaczyna podobać mi się postać Megan. Ciekawie jest skonstruowana. Wydaje się być kopią swojej matki, świadomej niewierności męża, lewicującego profesora pukającego studentki. Megan staje sie psychotyczna, reaguje histerycznie na późny powrót Dona do domu. Donowi wybuchy Megan wydawały się urocze, brał to za przejaw wysokiego temperamentu. Ale widok makaronu na ścianie pozwolił mu zobaczyć że nasza Megan to histeryczka i nie będzie mu z nią łatwo ułożyć sobie życie. Megan utożsamia Dona z Ojcem, zdaje sobie sprawę ze sposobu w jaki ojciec traktuje matkę, ale ciągle jest pod jego wpływem. Zdaje się że po rozmowie z ojcem rzuciła prace w agencji reklamowej i zdecydowałą się na karierę aktorki.

Megan, to tylko jedna postać i kilka wątków. W serialu postaci jest tuzin, każda ze swoim życiem, aspracjami i problemami. Więc trudno mówić że w filmie nic się nie dzieje. Nie wszystkich może interesować ten rodzaj historii. Nie jest to na pewno Gra o Tron. W Mad Men z dużym pietyzmem oddano duch lat 60-tych. Ma to swój urok.

mixmax

Zgoda- nie dla wszystkich. Ale nie sugeruj, że komuś się nie podoba, bo nie ma w nim " gnających samochodów, liczników nieubłaganie odliczających sekundy do eksplozji ładunków wybuchowych", czyli, jak rozumiem, galopującej akcji. Mnie się nie podoba, nie ze względu na brak akcji. Jest (dla mnie!!!) nudny, ponieważ nie czuję zainteresowania klimatem ani postaciami.

ocenił(a) serial na 9
mroovku

Ale Gra o tron się podoba, co? ;P

Oczywiście MM nie każdemu musi się podobać. Dla ciebie jest nudny, OK. Ja napisałem co wg. mnie jest interesujące w tym filmie i dlaczego mnie wciągnął. Jak napisałem, serial jest hermetyczny i nie każdy się nim zainteresuje.

mixmax

Ale Homeland się podoba, co? ;P
Nie kumam o co chodzi.

mixmax

Ja nadal lubię oglądać "Uwolnić orkę". Zgodnie z twoją logiką, wyklucza mnie to, jako widza Mad Men (a przynajmniej powoduje, że nie będę umiała go docenić, bo nie ma w nim orki)? Nie popadajmy w skrajności może. ;)

Co do tematu, nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek serial "testował cierpliwość widza". To raczej widz sam ją testuje, oglądając 20 40-minutowych odcinków czegoś, co mu się nie podoba.

Shady_L

Może rzeczywiście przegięłam z testowaniem. Gorzej, że chociaż miałam skończyć, dalej oglądam. Jest to jakby nie patrzeć lepsza alternatywa dla "pytania na śniadanie" i całej tępej ramówki tv. Nie wykluczam, że zmienię ocenę. 3 sezon już daje radę.

ocenił(a) serial na 10
mroovku

4 jest wspaniały, bodajże najlepszy. 5 też jest niezły :)

pnkkworker

dam znać jak wrażenia ;)

ocenił(a) serial na 9
Shady_L

Shady, ja nie popadam w skrajnosci, tylko pokazuję że serial ma specyficzną grupę docelową. Zapraszam do czytania ze zrozumieniem.

mixmax

"Ale Gra o tron się podoba, co? ;P" Tym pokazałeś?

Zapewniam cię, że przeczytałam twoje pozostałe wypowiedzi, więc daruj sobie zapraszanie w takim tonie. A odniosłam się akurat do tego, bo podnoszenie takich rzeczy w takich dyskusjach mija się z celem. Jeśli chce się argumentować swoją pozytywną opinię na temat serialu/filmu/czegokolwiek, to chyba akurat nie w ten sposób. Możesz uznać, że się czepiam, jeśli tak będzie ci wygodniej. Za dużo dyskusji na FW kończy się ostatnio w sposób "A ty masz w ulubionych...!".

ocenił(a) serial na 9
Shady_L

shady, domyślam się że czytałaś. Czytanie a rozumienie to dwie różne rzeczy, prawda? Ja nie przekonuję, nie nakłaniam do oglądania filmu. Jeśli się komuś nie podoba to ma swoje orki, prawda?
I tak, uważam że się czepiasz. Zawsze mozna powiedzieć ze użycie jakiegoś argumentu mija się z celem. Ja uwazam że twoje czepianie się mija się z celem .

mixmax

A gdzie ja wspomniałam o tym, że kogokolwiek chcesz przekonać, czy nakłonić?

Zarzucasz mi czytanie bez zrozumienia, podczas gdy sam masz z tym problem najwyraźniej.
Tyle ode mnie, bo teraz zwłaszcza ta wymiana zdań mija się z celem.

ocenił(a) serial na 9
Shady_L

Oj Shady..

Nie chciałem Ciebie trolować. Tak jakoś mi po prostu wyszło, bo mam muchy w nosie w poniedziałki. Sorry jeśli Ciebie uraziłem. Masz rację, podobna wymiana zdań mija się z celem.

Całuski.

mixmax

Nie uraziłeś mnie.

Miłego dnia.

mixmax

Ja czytam ze zrozuminiem (i przy okazji uwielbiam Mad Men), ale w twoich wypowiedziach widze tylko snobowanie sie małego misia, któremu sie wydaje ze jest fajniejszy od innych małych misiów tylko dlatego, że posiada bardziej "wyrafinowany" gust. ;)

ocenił(a) serial na 9
sever

sever,
Nic na to nie poradzę na to że mam bardziej wyrafinowany gust. Niestety, gust się ma albo nie ;).

Mogę być małym misiem, nawet snobującym małym misiem.

mixmax

Z tym ze to jest śmieszne :) Mozesz byc smiesznym małym misiem? ;)

ocenił(a) serial na 9
sever

Nie mam z tym najmniejszego problemu.

mixmax

Ale o co cho? Ja też lubię "Grę o tron", chociaż jestem wielbicielem "Mad Men". Jest tu jakaś sprzeczność? :0
"Gra o tron" (pierwszy sezon zwłaszcza) to też świetna produkcja telewizyjna. Nie tej klasy, co "Mad Men", ale tej klasy, co "Mad Men" to widziałem w życiu może ze dwa seriale telewizyjne ("Ja, Klaudiusz" i "Sześć stóp pod ziemią"). Co przecież nie znaczy, że wszystkie pozostałe są beznadziejne. :P

ocenił(a) serial na 3
mroovku

MAD MEN nie zasługują na tytuł, poziom dialogów i humoru na bardzo niskim poziomie...

-we postulated that what Freud called
the death wish, is as powerful a drive as those for sexual reproduction
and physical sustenance.

-Freud, you say? What agency is he with?

pilot pozwolił na zakończenie wątpliwej przygody, jedna wielka inscenizacja, serial dla singli/starych panien i kawalerów którzy szukają odskoczni od szarego życia

ocenił(a) serial na 10
fabio

To nie jest serial dla każdego, jeśli komuś nie podszedł pierwszy odcinek to raczej nie ma się co katować. Twojej opinii o dialogach przez litość nie skomentuję.

ocenił(a) serial na 10
adamcpdst

Generalnie o gustach się nie dyskutuje, ale jak ktoś mówi, że obejrzał 2,5 sezonu i serial go nei wciągnął to nasuwają mi się dwie sugestie po pierwsze skoro serial tak Ci się bardzo nie podobał po jaką cholęrę ktoś go ogląda przez ponad 30 odcinków, a po drugie nie chce nikogo obrażać, ale co z Tobą jest nie tak? :P, akurat gdzieś od 3 sezonu nie mogłem się oderwać od oglądania. Jeden z najlepszych seriali dramatycznych jakie oglądałem. NO ale cóż jak się komuś nie podoba to nie moja sprawa, tylko po co tracić czas na oglądanie...

pufek_1986

Niestety musze sie zgodzic u brutalna acz prosta wypowiedzia mixmaxa ze gust sie ma albo nie...(nie wierzysz, to wyjdz na ulice i poobserwuj ludzi - tak wiem, przedstawilem to w bardzo lapidarny sposob).
Mad Men jest bardzo ciekawym i zyciowym serialem, ewolucje bohaterow jak i calego spoleczenstwa amerykanskiego sa tam pieknie przedstawione.
Zatrudnione dwie czarnoskore kobiety w agencji, boom na dobra luksusowe,amerykanska goraczka nikotynowa, spotkania biznesowe z dziwkami i wiele wiele innych..
Co do rozwoju bohaterow spojrz na R.Sterlinga, czy tez na Peggy Olson...
A co do przedmowcy Fabio, widze ze gustujesz w filmach akcji, to skup sie na nich, raczej nie masz czego szukac w MM. chyba ze poczekasz na potkniecie sie o kabel telefoniczny nowej tesciowej Betty xD (UWAGAAA SPOJLER!)
tyle w temacie

ocenił(a) serial na 9
kobysh

Haha, ja do momentów z akcją dorzuciłabym jeszcze moment kiedy sekretarka odcina kosiarką stopę nowego szefa agencji :D.

ocenił(a) serial na 10
asiakus

Był też wypadek samochodowy Dona, "orbitowanie" Rogera.
Ja za to uwielbiam sceny bez akcji, ale z fajnymi postaciami, mam nadzieję, że wróci Conrad Hilton i w końcu Don zrobi mu porządną kampanię! Lubię też odcinki wyjazdowe - Kalifornia, Rzym, może jeszcze trafi się jakieś fajne miejsce?

kobysh

Peggy Olson to zżynka z Uggly Betty (zresztą to stary motyw "kopciuszka" przerabiany w popkulturze na milion sposobów). I tak od początku było wiadomo, że będzie robić karierę, kiedy Paul powiedział jej że są kobiety copywriter'ki

fabio

popieram, ja nie wytrwałem nawet do końca pilota, drewniane dialogi, humor rodem z imienin cioci, irytujące postaci, zero klimatu, to ma być kultowy serial?

mroovku

No ja wlasnie mam powazna rozkmine czy zabierac sie za to czy nie tyle nagrod wszedzie wychwalany, ale jezeli ma to byc sama gadanina to raczej dlugo pociagne

Ext_3

Jest mnóstwo seriali bardziej godnych polecenia. Dziś naprawdę jest w czym wybierać. Lepiej odpuścić MM. Nie rozumiem fenomenu serialu. W ogóle. Nie sugerowałabym się nagrodami. Wg mnie MM zgarnia nagrody, bo Amerykanie mają sentyment do serialowego klimatu. Ale tak bywa - "Alternatywy 4 " to serial świetny tylko dla Polaków...

użytkownik usunięty
Ext_3

W 3 sezonie wszystko się rozkręca. Też byłam sceptycznie nastawiona, ale później tak mnie wciągnęło, że zarywałam noce, żeby to obejrzeć;) A niewiele seriali oglądam.

mroovku

No nie wiem. To najciekawszy, najbardziej wciągający, najmocniej przykuwający do ekranu serial, jaki kiedykolwiek oglądałem. Każdy kadr jest w nim PERFEKCYJNY, aktorzy fenomenalni, żadnej zbędnej linijki dialogu. Jedna z tych produkcji telewizyjnych, które bezdyskusyjnie zasługują na dychę i miano arcydzieła.

Davus

serialem ktory moim zdaniem nie zasluguje na swoje nagrody to np. Homeland

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones