Zwiastun Nr 1 (polski) Obcy: Przymierze(2017): zwiastun nr 1 (polski)
Załoga statku osadniczego "Przymierze" dociera na obcą planetę. Niebawem zdają sobie sprawę, że to pozornie rajskie miejsce w rzeczywistości jest śmiertelnie niebezpieczne.

komentarze 61

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
weruda
Wygląda to jak zwiastun "horroru" dla nastolatków kategorii B
31
LukaszPaczuski
Wygląda mi to na: O B C Y: Dajhajsnaiwniaku
14
Pinky0891
Po cichu liczę, że ta zajawka to tylko zmyłka i w kinie dowiemy się więcej o Inżynierach, genezie powstania xenomorpha i uzyskamy jeszcze kilka odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
11
dewille
@Pinky0891 też jestem zaskoczony, bo wygląda na kolejną cześć klasycznego Obcego a raczej liczyłem na kontynuacje Prometeusza
13
unsigned
@Pinky0891 Jeżeli się uważnie przyjrzysz to w którym z trailerów jest widoczny inżynier, koleś maszerujący w płaszczy z uniesiona ręka z racą/bronią/czy coś tam. Poza tym statek widoczny w trailerze tez należy do inżynierów przecież. Na bank dowiemy się więcej.
3
marekm2011
Obawiam się że zamiast dobrego SF z ciekawym pomysłem będzie to zwykła rzeźnia. Tak przynajmniej wygląda zwiastun. Za dużo krwi jak dla mnie. Obym się mylił.
14
RBKwwa
@marekm2011 za dużo krwi? czy my oglądaliśmy ten sam zwiastun? W ciagu 2 minut są 2 sekundy krwi! Zwykła rzeźnia??? a co byś chciał kino familijne w stylu Alien vs Predator 2 Obcy to właśnie ma być zajebiste SF z dobrą rzeźnią, a nie Gwiezdne wojny do obejrzenia z rodziną przy obiedzie! ;-) no ale każdy lubi co innego!
16
prawdawoczyrazi
@RBKwwa dokładnie ! Obcy to ma być obcy a nie StarWars !
3
rashda
@RBKwwa w którym z Obcych była tak faktycznie rzeź? Najbardziej krwawe było w Nostromo wyjście małego z klatki piersiowej. Siła całej serii polegała na tworzeniu klimatu zagrożenia, ciasnych korytarzy, szybów wentylacyjnych i braku pomocy czy to w kosmosie/czy na obcej planecie.
9
pyroplastique
Kolejni debile bez hełmów na obcej planecie...jak w Prometeuszu...ehh
7
1
Kebabisz
@nobilus1 A ty tam widzisz gdzieś jakieś hełmy? W jednej scenie gościu ma na głowie nocnik mający chyba być hełmem, reszta nosi na głowie ręczniki, uszanki, czy cokolwiek to jest. W zasadzie nikt z nich nie miał na głowie.. ba, na sobie nic ochronnego. Wyleźli na obcą planetę w casualowych ciuchach i uszankach, równie dobrze mogli wyjść nago wyszło by im na to samo. Wychodząc na obcą potencjalnie śmiertelną na każdym kroku planetę chciał bys mieć na sobie raczej coś takiego http://orig01.deviantart.net/8 fd3/f/2011/311/1/c/sci_fi_armo r_sketch_by_alexanderexorcist- d4febik.jpg
1
IronManMK42
@Kebabisz Tworząc sc-fi tworzymy co chcemy. Skąd wiemy czy w kosmosie nie ma więcej planet jak nasze?
zaharyx
@IronManMK42 niektórzy chodzili do szkoły i wiedzą, że są np mars czy jowisz
1
Daywayfarer
Czy może być w kinie bardziej wyeksploatowany temat niż Obcy? Przecież sceny z tego trailera można by wsadzić w dowolną część i nikt by się nie zorientował, że to coś nowego...
4
IronManMK42
@Daywayfarer Myślę, ze gwiezdne wojny są bardziej wyrobione. Ale to nie jest problemem. Problem to powielanie tego samego schematu po raz trzeci. Pierwszy Obcy, potem Prometeusz a teraz Covenant. Te trzy filmy są zbudowane mniej więcej tak samo. Dwójka, trójka i czwórka były ciągła kontynuacją i mimo, żew każdej chodziło o to samo to filmy były inaczej zbudowane. Obcy 1979 część pierwsza. Załoga statku znajduje opuszczony statek kosmiczny. Wchodzą do środka i znajdują owalne przedmioty. Wyskakuje facehugger lub jakaś upośledzona kobra w przypadku Prometeusza. Ten schemat był w jedynce z 79, potem w Prometeuszu i teraz w Covenant. Dwójka kontynuowała jedynkę przez co różniła się budową. Trójka kontynuowała historię i wg mnie były to trzy najlepsze filmy o obcych. Przy czwórce postanowiono odejść od koncepcji Sc-fi i zrobić akcyjniaka blockbustera ale mimo to i tak jest nawet fajny choć to nie ten poziom co poprzednie trzy. Fajny bo wciąż kontynuuje historię i wnosi coś nowego. Potem długo nic aż do Prometeusza. Fajnie, że twórcy postanowili budować historię z drugiej strony czyli przed początek tylko szkoda, że zrobili coś bardzo podobnego budową do oryginalnego filmy. Stara seria była świetna bo każda bła robiona w innym klimacie przez innego reżysera z podstawowym założeniem horroru. W jedynce postawiono na spokój i strach. Dwójka stawiała na akcję i strach. Trójka wg mnie ma dość podobne założenia do jedynki czyli strach i spokój jednak strach był podkreślany bardziej przez inne elementy, np. scenerię i muzykę. Czwórka mimo, że postawiła na samą akcję i jest najsłabsza to i tak świeższa, z własną historią. Jest o tyle lepsza, że wnosi coś swojego do uniwersum. W przypadku prometeusza tak jak napisałem. Powiela schemat z jedynki a sądząc po trailerze covenant, który zdradza chyba wszystko zgaduję, że będzie to taki niemal, że re make pierwszej części i powielenie schematu po raz trzeci. Jednak nieprawdą jest, że poszczególne sceny można wsadzić do wszystkich filmów. Części 2,3,4 mają swoje historie nie bazujące na schemacie z jedynki.
3
willet
Zmieńcie format odtwarzanych filmów; odtwarzacz, czy narzędzia nagrywania, bo przez ta y_ _ _ _ _ zacinkę nie da się oglądać!
4
zonk_2
po trailerze wygląda trochę jak remake połączonego 8 pasażera Nostromo i Obcego decydujące starcie.
2
pit114
dlaczego mówisz że to nie jest kontynuacja proneteusza? Ja sądzę że tak. Przeciwnicy wszystkiego niech spadają na drzewo
adrenalina_adrenalina
Chcecie komentarz to proszę nie po to się logowałem żeby zobaczyć zwiastun chcę obejrzeć film ciołki !!!!!!!
Bartosz_Lewin
Obcy: przymierze, to brzmi jak pogodzenie się dwu rzeczywistości ale tak w tym filmie nie jest wręcz przeciwnie. Na początku po tytule myślałem że to będzie że tak powiem rozejm, zapoczątkowanie nowego innego życia z kosmitami ale po obejżeniu wszystko się wyjaśniło. Moim zdaniem tytuł powinien inaczej brzmieć ponieważ wprowadza w bąd.
mikolaj_kwasniak
Byłem wczoraj na tym filmie i nie powiem ogólnie film dobry ,ale... po pierwsze film jest bardzo przewidywalny i przez to nie trzyma zbyt w napięciu, po drugie urywa się w momencie kulminacyjnym ,kiedy rozkręca się akcja. Ale jak mówię nawet dobry można się trochę przestraszyć.
nicker3210
WG MNIE dobra muzyka, ładne efekty i fabuła :D Idę na premierę w ten piątek .
warunki "bojowe", ale dzielni amerykańscy chłopcy ogoleni, umyci i wypoczęci... Takie rzeczy powodują, że mam spore obawy jaki będzie ten film. Obcy 1-4, to świetna seria, ale... . Mam nadzieję, że Scott (twórca 1), nie sprofanuje tego co stworzył blisko 40 lat temu.
amp_litude
merytorycznie: ale kibel... dostosowałem się do poziomu filmu
Filip_Zkonopii
mnie podoba sie kazdy film z uniwersum wlacznie z prometeuszem,(oprucz AVP)ale patrzac na ten trailer wydaje mi sie ze powiela wszystko z prometeusza
miko_klimkiew
@T3RR0R1STS Nature Boy śpiewany oryginalnie przez Nat King Cole
JednoosobowaHorda
Gorszy od "Prometeusza" chyba nie będzie, więc jest nadzieja.
3
MiamiPL
@JednoosobowaHorda Ridley jest już wypalony, od 10 lat kreci same słabizny. Prometeusz to świadectwo jego upadku. Może to wina debilnego scenariusza, na ale przecież on tą szmirę wyreżyserował. Boję się, że nowy Obcy będzie jeszcze gorszy od Prometeusza, iż że będzie to S-F klasy B, popłuczyny bo dawnym OBCYM.
1
Skoorates
@MiamiPL on chyba nie wie kiedy odpuścić. Nawet jeśli ten Obcy nie będzie totalną szmirą, czymś wybitnym też raczej nie będzie. Byleby czasem nie przyszło mu na myśl zrobić zabieg jak w nowych Star Wars. Dać wszystko to samo tylko trochę inaczej.
1
1
ROBERTHUNT
@MiamiPL ja to mam wrażenie że , być może ridley kiedyś zgwałcił jakąś małolate, i teraz go szantażują : masz to nakręcić !!!! bo jak nie to nagłośnimy sprawe !!! bo inaczej to nie wiem jak taki gość może krecić takie szmiry , prometeusz, popatrz na polańskiego , coś jest na rzeczy, trzeb być czujnym.....;)
IronManMK42
Jak można dodać spokojną muzyczkę do scen jakby nie patrzeć ''strasznych''. Ridley robi to już któryś raz. Nie ma to w ogóle charakteru. Wolałbym już w ogóle w tym trailerze nie mieć muzyki albo coś bardziej mrocznego. To nie operetka.
partiid
@IronManMK42 To specjalny zabieg, żeby te sceny nie wywoływały w Tobie strachu tylko niepewność i psychiczne rozstrojenie. Może to brzmieć podobnie ale to są dwa zupełnie różne sposoby przekazania sceny
italia2007
Co za bzdury piszą :P Prometeusz ma swoją kontynuacje w swojej drugiej części i będzie też trzecia nawiązująca na końcu do 8 Pasażera Nostromo czyli pierwszego Aliena :) Obcy 5 będzie kontynuacją 2 Obcego decydujące starcie....z pominięciem 3 i 4 bo wszyscy wiedzą że to były wielkie szmiry bez składu i ładu a 4 to totalna porażka :P ...i najważniejsze będzie grała Sigourney Weaver :D
1
jojtek12
@italia2007 Aktualizacja: Prometeusz nie dostanie kontynuacji, Obcy: Przymierze ma być połączeniem go z uniwersum obcego. Obcy 5 prawdopodobnie nie powstanie.
1
Roo_Shooter
kolejna ekipa,kolejny statek ileż można-na cz.2 powinni byli zakończyć to całe widowisko
0058yrrab
@Roo_Shooter Trudno byłoby podróżować po kosmosie bez statku i bez ekipy :)
Cierpliwy_filmweb
@0058yrrab ale za to łatwo skomentować kiedy się nie zrozumiało co się komentuje :)
IronManMK42
@Roo_Shooter Na trzeciej. Byłaby świetna trylogia ze śmiercią głównej bohaterki. Trójka ma swój bardzo dobry klimat. Brud, nic nie działa, zero broni, post kolonialna planeta, niemiłe dla oka pomarańczowo brązowe barwy. Obcy 3 to świetny i niedoceniony film.
1
ROBERTHUNT
@IronManMK42 ja go doceniam ( klimacik był ) , i faktycznie kto pamięta te czasy może odnieść wrażenie iż sam "twórca" ;) chciał zakończyć temat, gdyż nie był zachwycony swoim dziełem. No ale poźniej czasy się zmieniły , zapotrzebowania na rynku kinowym w stosunku do widzów również (hajsy by się nie zgadzały ;) więc ten sam "twórca" postanowił zadowolić się byle g....em
Pyrogenus
@IronManMK42 Tak, ale tylko w wersji reżyserskiej. Fincher nie mógł dogadać się z wytwórnią i wypuszczono pocięty i poprzerabiany film, dopiero po latach wyszła Director's Cut z której był zadowolony.
arcziloczi
Ludzie jak wam coś nie pasuje to po co wy ten zwiastun oglądacie i się wypowiadaciew tutaj ?? po chu.....
1
Ponczeg
@arcziloczi Następny idiota, który myśli, że komentowanie służy włącznie do spuszczania się nad filmem. Od tego jest komentowanie, żeby napisać co się podoba lub NIE podoba. Jak masz ból dupy z tego powodu, że komuś się nie podoba zwiastun to nie czytaj komentarzy i tyle.
8
LukaszPaczuski
@arcziloczi bo wyru***no pewną ikonę kina. Bo porwano xenomorpha i sprzedano go do burdelu, gdzie każe mu się ciężko umęczonym ciałem zarabiać na swoich bezdusznych panów.
2
Cierpliwy_filmweb
@LukaszPaczuski dobrze ujęte, powinna być na filmwebie taka przypinka dla reżyserów "wyru***łeś ikonę kina"
4
ROBERTHUNT
@Cierpliwy_filmweb ale to by od razu można z marszu wszystkim dokleić :/
Pyrogenus
@ROBERTHUNT Niestety takie mamy teraz czasy - starzy, dobrzy reżyserzy stali się piernikami i już im się nie chce wysilać (kto zna bolesną historię powstawania pierwszych Star Wars wie o czym piszę), za to młodzi to jakieś pokolenie uwielbiające kicz, plastik, tandetę byleby w chuy hajsu zarobić w jak najprostszy sposób. Taki Uwe Boll - znalazł sobie niszę: z legendarnych gier porobił tandetne filmiki, reszta to podłapała i też chce "jechać na fejmie" znanych marek i wg mnie przez kolejne lata będzie tylko gorzej, ale być może za 20-30 lat kolejne pokolenia się otrząsną i znowu to jakość będzie w cenie. Musiałoby się tak stać, że to widownia wystawi dupy na branżę i nie będzie oglądać nic z komerchy, ale widownia to to samo pokolenie więc... PS: Niedawno dowiedziałem się o remake Fahrenheit'a 451, Blade Runner 2049, Indiana Jones 5 itd. I jak tu się nie wk..wić?

programy Filmwebu