Inżynierowie mieli powrócić w sequelu "Obcego: Przymierza"?

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/In%C5%BCynierowie+mieli+powr%C3%B3ci%C4%87+w+sequelu+%22Obcego%3A+Przymierza%22-130748
Przyszłość serii "Obcy" stoi chwilowo pod znakiem zapytania. Box-office'owa porażka "Przymierza" nie nastraja optymistycznie, ale umówmy się: Obcy z pewnością wróci, prędzej czy później. Pytanie tylko, czy ponownie pod wodzą Ridleya Scotta. Nie oznacza to jednak, że reżyser nie planował kolejnych części. Przed premierą "Przymierza" Scott zapowiadał przecież, że ma już w zanadrzu dwa kolejne filmy, a jeden z nich miał nawet gotowy scenariusz. Właśnie ujawniono, jak mógł wyglądać ten sequel. 


Napisany przez Johna Logana film miał nosić tytuł "Alien: Awakening" i opowiadać o dalszych losach Davida (Michael Fassbender). Powróciliby też Inżynierowie z "Prometeusza", niedobitki z masakry, jaką urządził im David. Akcja miała rozgrywać się na planecie LV-426, tej z oryginalnego "Obcego - 8. pasażera Nostromo".

Scott początkowo planował rozwinąć wątek Inżynierów już w "Przymierzu", ale ostatecznie postanowił dać fanom to, czego jego zdaniem chcieli, czyli powtórkę z rozrywki i więcej Obcych. W okresie premiery "Prometeusza" snuł jednak w wywiadach wizje, jakoby jednym z zesłanych na Ziemię Inżynierów był sam Jezus. Możliwe, że w dalszych sequelach powróciłby ten pomysł.

Ale nawet jeśli owa kontynuacja powstanie, to nie w najbliższym czasie. Scott obecnie przygotowuje kontynuację innego swojego hitu, "Gladiatora". Chcielibyście, żeby wrócił jeszcze do świata Obcych?