Ridley Scott uważa, że seria o Obcym się wyczerpała

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ridley+Scott+uwa%C5%BCa%2C+%C5%BCe+seria+o+Obcym+si%C4%99+wyczerpa%C5%82a-125658
Przed premierą "Obcego: Przymierza" Ridley Scott szykował się do pozostania w świecie Obcego na dłużej. Po finansowej porażce filmu reżyser zmienił śpiewkę i niespodziewanie uznał, że czas Ksenomorfa minął. 


Robię dużo rzeczy w kinie i telewizji, w tym roku wypuszczam sześć filmów, powiedział twórca, odnosząc się nie tylko do wyreżyserowanych, ale i wyprodukowanych przez siebie tytułów w rodzaju "Blade Runnera 2049". Uznałem, że biznesowo opłaca się kontynuować "Prometeusza", który miał dobry start. Nakręciliśmy więc "Przymierze", żeby pociągnąć dalej ten pomysł i zrewitalizować serię o Obcym. Osobiście uważam jednak, że bestia jest już na wyczerpaniu.  

Mimo to Scott rzekomo wciąż pracuje nad kontynuacją filmu, która skupi się jednak nie na Ksenomorfach, a na ewolucji sztucznej inteligencji w osobie androida Davida (Michael Fassbender). Myślę, że ewolucja samego Obcego dobiegła niemal końca. Próbowałem więc pójść dalej w stronę nowej historii, która opowie o sztucznej inteligencji. To opowieść o świecie, który stworzy A.I., kiedy znajdzie się na nowej planecie. Mamy już cały plan kolejnej części.  

Nie do końca wiadomo, czy Scott, mówiąc, że "bestia jest na wyczerpaniu" i "ewolucja Obcego dobiegła końca", ma na myśli samą postać Ksenomorfa czy może całą serię. Z którą wersją się zgadzacie? I czy czekacie na dalsze przygody Davida - jeśli faktycznie powstaną?