Kler

(2018)
Zwiastun Nr 1 Kler(2018): zwiastun nr 1
Życie trzech księży ulega zmianie, kiedy ich drogi krzyżują się ponownie.

komentarze 114

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
92
jack78
"Chodzi o to żeby zbierać, a nie skończyć zbieranie" - święte słowa - ostatnio padły z usta naszego proboszcza. Kościół stał się firmą zarabiających, a nie instytucją dla ludzi.
41
maczeta21
@jack78 nie chcę ruinować światopoglądu, ale kościół zawsze taki był.. od zarania dziejów. wystarczy wspomnieć Dekameron Boccaciego.
5
jack78
@maczeta21 wiem, wiem. Po prostu tak mi sie na szybko skojarzyło z naszym proboszczem
6
jaro1987
@jack78 zkoda ze nie skojarzyles z filem niemocw o zydach . malo prawdy duzo sensacji
1
Mbajkolandia
Pójdę na ten film. Wreszcie trochę prawdy o życiu księży.
22
Zuzana_Mozdikova
@Mbajkolandia ten film jest barzo grzieszny uraża kośćol to jest barzo vielky grzech
2
izka3g
@Zuzana_Mozdikova Niewiem czy to sarkastycznie.. mam nadzieje że tak bo kościół sam grzeszny od dziejów.. boga nieuraża ten film tylko księży którzy właśnie takie brudne pieniądze biorą
3
szubienicznik
@izka3g ale wygląda to trochę tak jakby cały kościół taki był
1
billy1979
@Zuzana_Mozdikova Zgadzam się. To dzieło szatana ten film. To nie kościół jest grzeszny, bo kościół stworzył sam Jezus i jest święty. To niektórzy ludzie kościoła są grzeszni. A ci ludzie wychodzą z tego gniazda z którego wyszli ci, co oglądają ten film. Niezła sztuczka szatana co? Judasz był pierwszym zdrajcom i przykładem, że będą Judasze się pojawiać. Kościół robi bardzo dużo dobrego i te dobre uczynki zły chce zasłonić takimi filmami dla niezbyt mądrych ludzi. Przykładem jest statystyka, że na 1000 pedofilii 400 jest gejami, a ilu księży przypada na 1000 pedofilii ? Tylko jeden czyli 0,1%.
1
lew890
@billy1979 A może dlatego, że ministrantami są tylko chłopcy? Nie przyszło ci to do głowy?
Isabele_filmweb
To wlasnie o tym jest ten film, ksiadz to czlowiek jak kazdy inny i ma grzechy,co pokazamo w filmie. Wystawia opinie ktos, kto pewnie nawet nie widzial zwiastunu. Lepiej obejrzec Smolensk, w dennej realizacji niz arcydzielo Kler mowiace cala prawde o duchownych, prawda? Dla ludzi myslacych, a nie slepo patrzacych i dajacych co niedziele na tace. Obejrzalabym jeszcze raz i dwa razy.
1
julianauhu
To trzeba będzie zobaczyć. Dobrze że znalazł się w końcu ktoś odważny żeby poruszyć ten temat. Czekam z niecierpliwością!!
17
markot_20002
@julianauhu odważny?? Ten film pokazuje tylko jak każdy człowiek jest słaby. I ukazuję tylko te złą stronę mocy... Nikt nie pamięta o 90%księży którzy są uczciwi. Nikt nie jest święty, ale to był po prostu atak na kościół. Księża są jak samoloty, miliony lata po niebie i nikt ich nie zauważa, lecz gdy jeden spadnie wie o nim cały świat. Ile w wiadomościach podają prawdy... Większość informacji o księżach to fake. Sprawy które zostały rozwiązane a księża uniewinnieni, ale to już nie jest tak atrakcyjne dla mediów
3
karp_k
Lubię Smarzowskiego, ale jest źle. Sądząc po samym trailerze, kręci się w kółko i tylko rzuca smarzowszczyzną. Kościół jest atakowany od 2k lat i zważywszy na numery, jakie wywija, wcale to nie dziwi. Ale samo kopanie kościoła do żadnej głębi nie prowadzi i niczego nie zmienia. Dzieło tego typu jest raczej wynikiem obecnych trendów w społeczeństwie, niż prowokacją do działania. "Kręcę o tym, bo już można".
18
karp_k
@karp_k Choć może się mylę, może trailer spłaszcza przekaz filmu, może reżyser sięga głębiej pod sutannę.
3
_Yokes_
@karp_k Bardzo dobrze- niech kręcą choćby po to aby dac wykazać się Kurskiemu i innym rycerzom Ciemnogrodu ktorzy za wszelką cene nie pozwalają odslaniac prawdy o Ojcach Dyrektorach i ich oceanie hipokryzji. Może jakiemuś płatników dobrowolnych składek otworza się oczy. Nie mam nic przeciwko samej ideii wspólnoty Koscioła ale realizacja tej ideii daleko odbiega od ideału.
jasper475
@karp_k trochę spłaszcza. Warto zobaczyć cały film ktory pokazuje życie księży , nie wystawia oceny , raczej pozostawia do rozwagi. I zaskakuje .
3
karolkut1984
@karp_k co ty pieprzysz najpierw zobacz a pozniej tuskuj unijnieeuropejsko lewacznie
1
karp_k
@karp_k No i przyszło mi cofać moje słowa. Trailer wpuszcza w maliny, a sam film się broni. Nie jest to kino wysmakowane artystycznie, jak Dom Zły; może gdyby rozciągnąć Kler jeszcze o godzinę i dać odetchnąć przy długich ujęciach kościelnych gmachów... to wtedy byłby filmem dla nielicznych. Zamiast tego obraz wypakowany jest po brzegi akcją, ludzkimi losami. Bo to przede wszystkim film o ludziach, o ich relacjach w sytuacji posiadania władzy, istnienia hierarchii. Złe rzeczy dziać się mogą, kiedy jeden człowiek posiada władzę nad drugim. Być może Kler (film) odczaruje obraz kleru (kasty) dla wielu osób; być może uda mu się wyjaśnić, że udawanie bycia ponadludzkim prowadzi tylko do hipokryzji. I pod tym względem Kler jest filmem ważniejszym niż Dom Zły. Dobry scenariusz, dobrze wykreowane postaci i dobrze zagrane. Zdjęcia miały chyba tylko nie przeszkadzać i tak jest. Generalnie bardzo dobry film. Dodam jeszcze to: jeśli ktoś wam mówi, że film pokazuje same negatywne postaci księży, to jest idiotą. Nie zdradzając za dużo powiem, że mamy tam dwa przypadki najwyższego poświęcenia. @karolkut1984 zważ, że mój komentarz znajduje się pod trailerem i jego dotyczy: "Sądząc po samym trailerze...". A kraj, w którym neoliberalny Tusk uważany jest za lewicowca ma zafałszowaną scenę polityczną.
LinaInverse
Hahahah z tymi rynnami to jak u mnie w kościele. Całe moje dzieciństwo, co niedziela, słyszałam, że na dach zbierają. Zbierali zbierali i uzbierać chyba nie zdołali.
9
Irry
Nowa definicja hipokryzji k...a. Ksiądz i gołe cycki w jednym ujęciu nie spodobały się. Cenzura prewencyjna. Jak heglowska zasada wolności. Każdy wie, ile może. A może niewiele...
9
Krzys_Pe
@Irry Wycieli, bo im Youtube zasięg ograniczał ze względu na "nieodpowiednie treści". Z filmu scena nie zniknęła
7
sontagwoj
@Krzys_Pe Ale lepiej coś pokrzyczeć o cenzurze. Wychodzi dramatyczniej. A, że Hegla w to jeszcze wrzucił... Nic tylko lampki wina się napić przy takich komentarzach:P.
6
Irry
@sontagwoj Usunięcie nagiej sceny czym jest? Miłym gestem w stosunku do nieletnich i duchowieństwa? To cenzura. Nie wiem czy auto czy narzucona przez Youtube. A z tą lampką wina to przesadziłeś. Tobie bardziej pasuje bimber buraczany i kawał kaszanki.
_Betejger_filmweb
@Irry Bardzo dobrze że usuneli. Dość epatowania wulgarnym erotyzmem który nic nie wnosi do danej sceny, na dodatek Joanna Kulig nie jest specjalnie urodziwa, wiec to nawet i dobrze.
4
sontagwoj
@Irry Tak to jest cenzura. Dlaczego? Bo filmik jest od 18 lat. Kto to ustala? Nie Kościół, tylko właściciele youtuba. Co się dzieje jak film jest 18 lat? Mniej wyświetleń. Dlaczego największe wytwórnie filmowe cenzurują swoje filmy? Żeby dostały niższe kategorie wiekowe. Co za tym idzie? Większa ilość widzów. Więcej pieniędzy. Mam nadzieję, ze wyjaśniłem;).
8
kingjulianPL
@Irry żadna cenzura, od początku zaplanowany marketing. I skuteczny jak widać, skoro ludzie stawiają przy nazwie filmu znak równości z cenzurą. Nic innego tak nie zachęci ludzi do pójścia do kina jak to ;)
3
cierpial
@sontagwoj Pięknie nam to wyjaśniłeś ;) BRAWO ;)
1
cierpial
@sontagwoj A tak serio to pominąłeś fakt, że cenzura obejmuje również słownictwo ;) no ale dla Ciebie liczy się brak golizny niz słownictwo tak ;) ??
JohnTheBrave
Film prezentuje się dość przeciętnie, na pewno tematycznie Smarzowski chce być edgy a w środowisku opozycji będzie kreowany na bojownika przez tę produkcję.
9
trint
drogówka 2 a mówili że to vega sie powtarza
9
sontagwoj
@trint Jeszcze Pod Mocnym Aniołem było, także to już będzie 3 część;)
8
gnomen
@trint w sumie to można dodać jeszcze wesele i dom zły i będzie część 5. Serialu zwanego smarzowszczyzną ciąg dalszy...
1
robert_nowak_wawa
@gnomen bo to jest trylogia o Polskiej rzeczywistości
Carol_Ek
Smarzowski, jak widać nie boi się żadnego tematu
2
Smuggler_PL
@Carol_Ek Nie boi się? Po prostu wie, że kontrowersyjny temat się sprzeda i tyle.
Chlor_3
Wieckiewicz to ma facjatę jak typowy ksiądz :-)))
3
walecznabakteria
zapowiada się niezły paszkwil na tą watykańską mafie.
3
MajkelloMakaroff
Kur....to będzie hicior i jeszcze Gajos mistrz.
4
Jendryn
@fredek_5 no to trzeba w przyszłym miesiącu ruszyć do kina by zobaczyć jej wspaniałą grę aktorską ;)
3
szubienicznik
fajnie że ktoś się odważył, ale to wygląda jakby reżyser chciał pokazać że każdy ksiądz jest pijakiem pedofilem itp, a przecież wcale tak nie jest.
5
wielkibandyta69
@szubienicznik - Skąd wiesz, jak jeszcze tego filmu nie widziałeś ? Po obejrzeniu, można stwierdzić, że to jest film o normalnych ludziach a nie sługach jakiegoś wyimaginowanego bóstwa. Życie i problemy jednej z grup zawodowych.
1
Budyn000
Kwintesencja kościoła. Coś pięknego (aplauz)
5
Smuggler_PL
@Budyn000 Śmieszą mnie takie komentarze. Realizm scen 2/10, a ktoś wierzy, że tak to wygląda :D
karoman4
"Oto wielka tajemnica wiary: złoto i dolary."
4
izka3g
Czy to oparte na ojcu Rydzyku? Lol
2
Paulina_919
Właśnie wracam z filmu "Kler" i szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowana. Niektóre grupy bołkotując i zakazując wyświetlania tego filmu zrobiły mu tylko reklamę i to nad wyrost. Temat, który poruszył reżyser jest owszem bardzo kontrowersyjny, ale przedstawiony w "dość łagodny" sposób jeśli chodzi o możliwości. Wywołał we mnie mieszane uczucia , ale nie tak intensywnie jak się tego spodziewałam.
1
3fat
Scenariusz trochę ugniatany pod tezę ale gra aktorska świetna (jak dla mnie szczególnie Gajos i Jakubik choć pozostali też) , zdjęcia bardzo dobre. I ten film jest ważny z innych powodów niż same kwestie formalne. Wszystkie te fakty miały miejsce i to pewnie nie raz i nie tysiąc razy choć jak na jeden film i kilku księży trochę w końcu męczą (słyszałem w kinie głośne chrapanie) ale obraz absurdu i degeneracji moralnej instytucji jest bardzo prawdziwy. I żaden z tych księży nie jest jednoznacznie zły, Kukuła wręcz heroiczny a proboszcz w końcu aż nieprawdopodobnie moralny. Nawet Lisicki gdzie może stara się bezinteresownie pomóc (boisko wyszarpane u gangstera) ale generalnie gra takimi kartami jakimi grają inni. Tylko robi to lepiej. Nie jest to film wybitny ale potrzebny i ważny. No, "złote a skromne" wchodzi do powszechnego repertuaru oczywiście.
1
KLARA_1985
świetna obsada + reżyser ... a to wszystko kręci się wokół trudnych tematów, jak dla mnie wręcz trzeba ten film zobaczyć
1
jeykey1543
Tak na prawdę w każdej grupie społecznej znajdą się jednostki patologiczne, ale mówienie, że stanowią one większość jest sporym nadużyciem. Typowo Januszowe gadanie: "Do Kościoła nie chodzę, na tacę nie daję, ale Kościół jest zły. Wiem, bo kiedyś wujek Staszek chciał wziąć ślub z dzieciatą panną i się ksiundz źle na to patrzył."Z każdego można zrobić zbrodniarza tak jak zrobili z Kukuły. Bo polaczek cebulaczek to na mszy się nie pojawi, żyje jak chce, a potem płacz, że ksiądz nie chce mu czegoś załatwić. Przecież on taki katolik, a całe życie żył jak poganin...
1
scoiatael
Obejrzałem wczoraj Kler: https://www.imdb.com/title/tt8 738964/ Wow.... brak słów. Ten film tak mocno mnie zaintrygował, że poświęciłem noc, (wieczorem był finał - Polska:Brazylia - Gratulacje chłopacy!) aby zapoznać się, z innymi produkcjami Smarzowskiego. Także, skorzystałem z showmax i vod.pl (tak, aż tak sie wykosztowałem
1
AntchonyDriver
Szczerze oczekiwałem bardziej poważnego trailera, coś w klimacie Spotlight. Obsada natomiast niezła, no jestem ciekaw wyników
1
mterajewicz
Jaki jest cel puszczania mi po raz 50. z rzędu podczas oglądania zwiastunów reklamy czeskiego piwa? Żebym znienawidził to piwo? Naprawdę tak ciężko ogarnąć cookies, żeby wyświetlały daną reklamę tylko raz dziennie na przykład?
1
mt_one
@mterajewicz oglądasz reklamę żeby zobaczec reklamę filmu. Chory świat.
krystek_mr
głowa państwa ma się STAWIĆ na mszy. wszystko w tym temacie!!!
KnicK_filmania
...niestety ludzie jak gąbki zgodnie z psychologią tłumu Le Bona - pójdą za tym hejtem. Ehhhh że nasz Kler nie chciał porządku zrobić z tym wcześniej. Gra aktorska świetna, wątki poruszone w punkt, dialogi w zasadzie kiedy zamknelam oczy usłyszałam nasze Polactwo . Sama nie doświadczyłam, nie widziałam księdza w burdelu, nie widziałam przepływu łapówek, nie byłam w sierocińcu i nikt mi nie zrobił krzywdy psychosexualnie ale niestety jestem w stanie uwierzyć że to środowisko takie właśnie jest. Na film warto pójść do kina wynagradzając twórcy jego zangażowanie w tematykę. Spodziewać należy się jednak miażdżącej refleksji bez apetytu na kolacje. Warto rozwinąć temat - sporo materia
Jayashre
Jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy, to ten film będzie ciosem. Trzymał mnie w niezwykłym napięciu. Polecam!

programy Filmwebu