"Kler" na DVD i Blu-Ray już w sprzedaży!

https://www.filmweb.pl/news/%22Kler%22+na+DVD+i+Blu-Ray+ju%C5%BC+w+sprzeda%C5%BCy-131759
"Kler", najważniejszy polski film ostatniego trzydziestolecia, jest już dostępny w sprzedaży na DVD i Blu-Ray!


Wydanie DVD ma formę 24-stronnicowej książki w twardej oprawie, do którego załączona jest płyta z filmem. Płyty DVD i Blu-ray są wzbogacone o audiodeskrypcję dla os. niewidzących oraz polskie napisy dla os. niesłyszących. Wydania posiadają napisy angielskie. Wśród dodatków specjalnych jest making of z produkcji filmu, materiały "o filmie" oraz zwiastun filmu.

W tym tygodniu po raz dwudziesty pierwszy ogłoszono nominacje do nagród Polskiej Akademii Filmowej. Orły, nazywane też "Polskimi Oscarami" przez lata zyskały status najbardziej prestiżowych i pożądanych nagród na rodzimym rynku filmowym. Wśród nominowanych filmów nie mogło zabraknąć najgłośniejszej produkcji ostatnich lat – "Kler" w reżyserii Wojtka Smarzowskiego otrzymał nominacje w sześciu kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz, Najlepsza główna rola męska (Jacek Braciak), Najlepsza drugoplanowa rola męska (Janusz Gajos) oraz Najlepsza muzyka (Mikołaj Trzaska). Ustanowione w 1999 roku Polskie Nagrody Filmowe Orły przyznawane są przez Polską Akademię Filmową w 19 kategoriach. Do tegorocznego Konkursu Głównego zakwalifikowało się 56 polskich filmów, które spełniły regulaminowy warunek tygodniowej dystrybucji kinowej w 2018 roku. Wręczenie nagród odbędzie się 25 marca.

"Kler" – megahit Wojtka Smarzowskiego, już od momentu premiery bije wszystkie możliwe rekordy. Film zanotował kolejno: najlepszy weekend otwarcia w historii, numer jeden tegorocznego box office, a po zaledwie czterech tygodniach od premiery przebił wynik "Quo Vadis" i stał się największym kinowym przebojem XXI wieku w Polsce i trzecim – po "Ogniem i mieczem" i "Panu Tadeuszu" – filmem z najlepszym wynikiem oglądalności po 1989 roku. Warto zaznaczyć, że w TOP 3 polskiego box office po 1989 roku nie było żadnych przetasowań od 17 lat, tym samym wynik "Kleru" przeszedł już do historii.
 
Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: "Wołyń", "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówka", "Róża", "Dom zły" i "Wesele", wraca z nowym filmem. "Kler" to historia trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u SmarzowskiegoJanusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: