E.T.

E.T. the Extra-Terrestrial

1982 1 godz. 55 min.
7,1 127 883
oceny społeczności
7,1 10 1 127883
15 686
chce zobaczyć
7,5 11
ocen krytyków
{"rate":7.4545455,"count":11}
powrót do forum filmu E.T.
 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

  Z pewnością jeden z tych filmów,które mnie ukształtowały. Uniwersalna opowieść o Przyjaźni,ale co ważniejsze -o Tolerancji. Magiczna,hipnotyczna,ponadczasowa. Na marginesie-jako dziecko PRL-u w równym stopniu,co mały kosmita,fascynowała mnie zawartość lodówki Eliotta i spółki. Kosmos normalnie:)

 • malgorzataprusaczyk ocenił(a) ten film na: 9

  kinoman77_filmweb Choć pamiętam z dzieciństwa tak wyrywkowo ten film, to jednak bardziej ciągnęło mnie i brata w stronę "Powrotów do przyszłości"; dziś, w już nieco dojrzalszym wieku obejrzałam "E.T." od deski do deski i na spokojnie i poruszył mnie do głębii...Ma w sobie dziecięcy urok i dojrzały przekaz, a to składa się na piękną mieszankę :-) Steven Spielberg to jeden z pionierów w światowym kinie... Na jego filmach wychowywało się moje pokolenie (urodzone w latach 80) i bardzo bym chciała (jeśli będę miała dziecko), aby ono wychowało się na jego filmach i je pokochało... To kino to niezwykła podróż do krainy szczęścia i niezwykła potęga wyobrazni... Po prostu NIESAMOWITE... Tyle w temacie...

 • malgorzataprusaczyk ocenił(a) ten film na: 9

  kinoman77_filmweb Ostatnie Pana zdanie mnie rozbawiło...:-)

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

  malgorzataprusaczyk Miło Mi. Pozdrawiam:)

 • malgorzataprusaczyk ocenił(a) ten film na: 9

  kinoman77_filmweb Również pozdrawiam i dziękuję za przyjęcie zaproszenia :-) Będzie mi bardzo miło :-)

 • afilman ocenił(a) ten film na: 6

  kinoman77_filmweb Takie pytanie mam do ciebie.
  Co dokładnie oceniasz na 10, film E.T. The Extra Terrestrial czy swój sentyment z dzieciństwa do niego?
  Bo to 2 różne sprawy są, a sentyment ''lubię ten film bo oglądałem w dzieciństwie'' jest jednym z największych przeszkód uniemożliwiających obiektywną ocenę dzieła

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

  afilman Zawsze staram się aby Sentyment do filmu, nie przesłaniał mi "obiektywnej" oceny. Przyznaję, często jest to trudne do oddzielenia, ale nie niemożliwe. Na szczęście w przypadku tak genialnego i ponadczasowego filmu, jak "E. T" nie mam żadnych wątpliwości i w pełni, po kolejnym (kolejnych) seansach, podtrzymuje swoją ocenę.
  Są filmy tak uniwersalne w przekazie, tak ponadczasowe, tak inspirujące, że jedyną sprawiedliwą oceną dla nich może być tylko i wyłącznie Dycha:)

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

  afilman A jeśli chodzi o konkrety,to tak, jak napisałem na samym początku-"E. T" to jeden z najlepszych i najpiękniejszych filmów o Przyjaźni i Tolerancji (wobec wszelkiej Inności), jakie powstały.