E.T.

E.T. the Extra-Terrestrial

1982 1 godz. 55 min.
7,1 127 883
oceny społeczności
7,1 10 1 127883
15 686
chce zobaczyć
7,5 11
ocen krytyków
{"rate":7.4545455,"count":11}
powrót do forum filmu E.T.
  • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

Z pewnością jeden z tych filmów,które mnie ukształtowały. Uniwersalna opowieść o Przyjaźni,ale co ważniejsze -o Tolerancji. Magiczna,hipnotyczna,ponadczasowa. Na marginesie-jako dziecko PRL-u w równym stopniu,co mały kosmita,fascynowała mnie zawartość lodówki Eliotta i spółki. Kosmos normalnie:)

• malgorzataprusaczyk ocenił(a) ten film na: 9

kinoman77_filmweb Choć pamiętam z dzieciństwa tak wyrywkowo ten film, to jednak bardziej ciągnęło mnie i brata w stronę "Powrotów do przyszłości"; dziś, w już nieco dojrzalszym wieku obejrzałam "E.T." od deski do deski i na spokojnie i poruszył mnie do głębii...Ma w sobie dziecięcy urok i dojrzały przekaz, a to składa się na piękną mieszankę :-) Steven Spielberg to jeden z pionierów w światowym kinie... Na jego filmach wychowywało się moje pokolenie (urodzone w latach 80) i bardzo bym chciała (jeśli będę miała dziecko), aby ono wychowało się na jego filmach i je pokochało... To kino to niezwykła podróż do krainy szczęścia i niezwykła potęga wyobrazni... Po prostu NIESAMOWITE... Tyle w temacie...

kinoman77_filmweb Ostatnie Pana zdanie mnie rozbawiło...:-)

malgorzataprusaczyk Miło Mi. Pozdrawiam:)

kinoman77_filmweb Również pozdrawiam i dziękuję za przyjęcie zaproszenia :-) Będzie mi bardzo miło :-)

• afilman ocenił(a) ten film na: 6

kinoman77_filmweb Takie pytanie mam do ciebie.
    Co dokładnie oceniasz na 10, film E.T. The Extra Terrestrial czy swój sentyment z dzieciństwa do niego?
    Bo to 2 różne sprawy są, a sentyment ''lubię ten film bo oglądałem w dzieciństwie'' jest jednym z największych przeszkód uniemożliwiających obiektywną ocenę dzieła

afilman Zawsze staram się aby Sentyment do filmu, nie przesłaniał mi "obiektywnej" oceny. Przyznaję, często jest to trudne do oddzielenia, ale nie niemożliwe. Na szczęście w przypadku tak genialnego i ponadczasowego filmu, jak "E. T" nie mam żadnych wątpliwości i w pełni, po kolejnym (kolejnych) seansach, podtrzymuje swoją ocenę.
    Są filmy tak uniwersalne w przekazie, tak ponadczasowe, tak inspirujące, że jedyną sprawiedliwą oceną dla nich może być tylko i wyłącznie Dycha:)

afilman A jeśli chodzi o konkrety,to tak, jak napisałem na samym początku-"E. T" to jeden z najlepszych i najpiękniejszych filmów o Przyjaźni i Tolerancji (wobec wszelkiej Inności), jakie powstały.