Film

1997 1 godz. 44 min.
7,7 433 310
ocen
7,7 10 1 433310
14 759
chce zobaczyć
7,1 14
ocen krytyków
{"rate":7.071429,"count":14}
{"id":"529","linkUrl":"/Kiler","alt":"Kiler","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/05/29/529/6900785.2.jpg"}
Jerzy Kiler, warszawski taksówkarz, przypadkowo zostaje wzięty za płatnego zabójcę i umieszczony w areszcie. Wyciąga go stamtąd boss świata przestępczego, który oferuje mu nowe zadanie.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złota Kaczka Najlepszy film na video w roku 1999 Złota Kaczka Najlepszy film polski w roku 1998 dla Juliusz Machulski
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Budząc się pewnego dnia we własnym łóżku, Jurek Kiler (Cezary Pazura) zostaje aresztowany przez brygadę antyterrorystyczną. Policja bierze go za groźnego przestępcę, gdyż w bagażniku jego taksówki znaleziono karabin, z którego poprzedniego dnia zabito człowieka. Jurek trafia do więzienia, gdzie od razu staje się gwiazdą wśródBudząc się pewnego dnia we własnym łóżku, Jurek Kiler (Cezary Pazura) zostaje aresztowany przez brygadę antyterrorystyczną. Policja bierze go za groźnego przestępcę, gdyż w bagażniku jego taksówki znaleziono karabin, z którego poprzedniego dnia zabito człowieka. Jurek trafia do więzienia, gdzie od razu staje się gwiazdą wśród kryminalistów. Na nic zdają się tłumaczenia, że oskarżony jest tylko taksówkarzem. Komisarz Ryba (Jerzy Stuhr) nie daje się przekonać, jest absolutnie pewien, że złapał poszukiwanego w całej Europie seryjnego zabójcę. Siara (Janusz Rewiński), gruba ryba świata przestępczego, na wieść o zatrzymaniu Kilera organizuje błyskawiczną akcję i odbija go z rąk policji. Nie wiedząc z kim naprawdę ma do czynienia, zleca mu kolejne zadanie. Pogłoski o niebywałych wyczynach Kilera zataczają coraz szersze kręgi. Jurek tymczasem dochodzi do wniosku, że wyjaśnienie nieporozumienia zupełnie mu się nie opłaca. Z pomocą dziennikarki (Małgorzata Kożuchowska) realizuje sprytny plan.

studio
Studio Filmowe Zebra (produkcja) / Agencja Produkcji Filmowej (finansowanie) / Canal+ Polska (koprodukcja) / Więcej...
inne tytuły
Początkowo do roli Jerzego Kilera Juliusz Machulski chciał zaangażować Szymona Majewskiego, lecz zrezygnował z tej koncepcji uznając, że ten ma za małe doświadczenie aktorskie.
Początkowo rolę "Siary" miał zagrać Stanisław Tym, lecz odrzucił propozycję.
W scenie, w której Ryba celuje Wąskiemu w kolana, w ujęciu ogólnym komisarz ma skórzaną kurtkę, której rękawy sięgają do nadgarstków. Ale w ujęciu "z oczu" ręka trzymająca pistolet wygląda, jakby jej właściciel miał podkoszulek z krótkim rękawem.
Chociaż mi, w odróżnieniu od Jurka Kilera (Cezary Pazura), nikt nie stawiał takiego ultimatum, to mogę powiedzieć, że ten film nie jest pomyłką. Wręcz przeciwnie ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 62%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ostatnia z Wielkich Komedii Polskich

  erdece ocenił(a) film na 9

  Jakby trochę czkawka po latach 70 i 80. Jeden z tych filmów, z których teksty przetrwały w powiedzonkach. Potem już nie było komedii o takim zasięgu. No, może Chłopaki nie płaczą, Poranek Kojota, albo Testosteron, ale sorry - to już nie ta liga.

 • Wszystkie postaci w filmie super!

  radeonn ocenił(a) film na 9

  Tylko Kożuchowska jest wkurzająca...

 • Daję dychę, bo kultowe filmy zasługują na taką ocenę

  raVadrian ocenił(a) film na 8

  Zwróćcie w ogóle uwagę na obsadę tego filmu- Stuhr, Konrad, Englert, Pazura, Figura, Korzuchowska... Elita polskiego kina. Fajny scenariusz i świetny, specyficzny humor, nie taki wymuszony i prostacki jak dzisiaj.

 • Blu-ray, blu-ray.

  obleh

  Ten film po prostu zasługuje na mistrzowskie wydanie.

 • Dlaczego jest to komedia wybitna? Bo oprócz wątku "linearnego" scenariusza

  Wydmin ocenił(a) film na 9

  (umownie nazwijmy go sensacyjnym) jest gruba, smakowita warstwa komiczności uzyskanej wybitną grą aktorów, wskazówkami reżyserskimi, pracą kamery, smaczkami dialogowymi. Tym co widzimy na ekranie wręcz można się delektować: ekran, kadr jest ... więcej

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.