Cezary Pazura potwierdza, że powstaje "Kiler 3". Czy Siara powróci?

wp.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Cezary+Pazura+o+filmie+%22Kiler+3%22.+Co+na+to+Juliusz+Machulski+Czy+Siara+powr%C3%B3ci-148411
Cezary Pazura potwierdza, że powstaje "Kiler 3". Czy Siara powróci?
Cezary Pazura we własnej osobie potwierdził, że trwają prace nad trzecią częścią "Kilera". W rozmowie z Wirtualną Polską gwiazdor kultowej polskiej komedii z 1997 roku powiedział, że właśnie powstaje scenariusz trójki. A inspiracją do jego powstania była nowa odsłona "Top Gun", czyli "Top Gun: Maverick". Co my na to? Dzięki, Stefan, i "go to the work", jak to mówią, czyli do roboty!"Kiler" – hit z lat 90.Tytułowy Kiler – Jerzy Kiler – to warszawski taksówkarz, który przez przypadek zostaje wzięty za płatnego zabójcę i zaaresztowany. Z więzienia wyciąga go mafijny boss, który daje mu zlecenie. Za kamerą filmu stanął Juliusz Machulski, a autorem scenariusza jest Piotr Wereśniak. Na ekranie poza Pazurą brylowali w niezapomnianych rolach Janusz RewińskiKatarzyna Figura czy Małgorzata Kożuchowska.

Dwa lata po premierze powstała druga część filmu – "Kiler–ów 2–óch" – która cieszyła się taką samą popularnością. Mimo wielu lat od premiery oba filmy utrzymują wysoką średnią ocen – pod 7 na Filmwebie. A kultowe cytaty wciąż są żywe w języku. Dajcie znać w komentarzach, które z nich wciąż pamiętacie. 

"Kiler 3" – trwają prace nad scenariuszemCezary Pazura zdradził w wywiadzie, że pomysł na trzecią część "Kilera" już się wyklarował.

To musi być inny film, równie dobry, ale nie taki sam. Ja już wiem, o czym będzie. Jest kilka podmiotów, które chciałyby zrealizować trzeciego "Kilera" i nie wiem, jaką oni mają wizję. Ale my mamy już od dawna pomysł, który rozpisujemy dość skrupulatnie – zapewnił.

Co ciekawe, okazało się, że do powstania kontynuacji twórców odważył sukces "Top Gun: Maverick", w którym Tom Cruise pokazał, że wskrzeszanie dawnych bohaterów można zrobić z werwą i klasą. 

Nie wierzyłem, że to się może udać, chociaż już w Cannes było świetne przyjęcie i oklaski na stojąco. (...) To nowoczesny film, inny od tamtego i właśnie tak trzeba zrealizować trzeciego "Kilera" – powiedział Pazura


Wiemy też, co o realizacji "Kilera 3" myśli Juliusz Machulski. Pazura zdradził: 

Rozmawiałem z Juliuszem Machulskim, który jest bardzo za tym, żeby to powstało, ale on nie chce tego robić. Może podjąć się roli opiekuna merytorycznego, mentora, ale chce, żeby ktoś inny spojrzał na to świeżym okiem. 

Czy Siara powróci?Na pytanie o możliwość powrotu do roli Siary Janusza Rewińskiego Cezary Pazura powiedział, że nie ma z aktorem kontaktu. Rewiński wiele lat temu wyprowadził się z Warszawy, po tym jak postanowił zerwać z kinem i telewizją. Rozgoryczony uważał bowiem, że jego zawód się skończył i być może nastąpił koniec jego kariery. 

Mnie bardzo żal tego, że on się wycofał. Jest taki moment w życiu każdego artysty, że ma dosyć... – powiedział o Rewińskim Pazura.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones