Into the Wild

plakat - Wszystko za życie (2007)

pressbook

O FILMIE


Wkrótce po skończeniu studiów świetnie zapowiadający się 22-letni Christopher McCandless (EMILE HIRSCH) decyduje się zerwać z dotychczasowym wygodnymi i dostatnim życiem. Marzy mu się podróż w nieznane, w poszukiwaniu przygód i swojego prawdziwego ja. To, z czym się zetknął w czasie wędrówki i czego doświadczył zmieniło go dogłębnie. Dla wielu ludzi historia jego ?włóczęgi? stała się symbolem wytrwałości i niezłomności ludzkiego charakteru. Kim był Christopher McCandless? Heroicznym podróżnikiem, naiwnym idealistą, buntownikiem, który przeciwstawił się swojej zamożnej rodzinie, synem marnotrawnym, czy też nie znającym strachu ryzykantem ? postacią tragiczną zmagającą się z odwiecznym pytaniem o miejsce człowieka w przyrodzie?
Każde z tych pytań znajduje po części swoją odpowiedź w dokonanej przez Seana Penna filmowej adaptacji bestsellerowej powieści Jon Krakauera Into The Wild, w której na szali uczuć głównego bohatera po jednej stronie mamy niesłabnące poczucie przynależności do rodziny, pragnienie posiadania domu i bliskich, na drugiej zaś chęć znalezienia prawdy i osobistego szczęścia.

Droga McCandlessa wiodła poprzez pola uprawne Południowej Dakoty, bezdroża Kolorado i nonkonformistyczne Slab City w Kalifornii, aż po dzikie ostępy Alaski. Na swojej drodze chłopak spotkał wiele kolorowych postaci, ludzi funkcjonujących na marginesie amerykańskiego społeczeństwa, którzy kształtowali jego postrzeganie świata i spojrzenie na życie, a z drugiej strony sami pozostawali pod jego wielkim wrażeniem. Na koniec trafia do dzikiej głuszy na północy kraju, gdzie wszystko, czego się nauczył, co widział i poczuł do tej pory zaczyna mu się układać w głowie w sposób, którego nigdy wcześniej nie oczekiwał.

Paramount Vantage i River Road Entertainment mają przyjemnośc zaprezentować Państwu swoją najnowszą produkcję WSZYSTKO ZA ŻYCIE /Into The Wild/, wyreżyserowaną przez Seana Penna na podstawie własnego scenariusza (?Indiański biegacz? /The Indian Runner/, ?Obsesja? /The Crossing Guard/, ?Obietnica? /The Pledge/). W roli producentów filmu wystąpili Penn, Art Linson (?Fight Club?, ?Nietykalni? /The Untouchables/) i Bill Pohlad (?Tajemnica Brokeback Mountain? /Brokeback Mountain/). W grupie producentów wykonawczych znaleźli się John J. Kelly, Frank Hildebrand i David Blocker. Ekipa pracująca przy filmie to: autor zdjęć Eric Gautier (?Dzienniki motocyklowe? /The Motorcyle Diaries/), scenograf Derek R. Hill (?Obsesja? /The Crossing Guard/), autorka kostiumów Mary Claire Hannan (?Harmider? /Hurlyburly/), montażysta Jay Cassidy (wieloletni współpracownik Penna) oraz kompozytorzy muzyki Michael Brook, Kaki King i Eddie Vedder.

W filmie obok wykonawcy głównej roli Emila Hirscha (?Królowie Dogtown? /Lords Of Dogtown/, ?Alpha Dog?) zagrali laureaci Oscara? Marcia Gay Harden (?Rzeka tajemnic? /Mystic River/, ?Pollock?) i William Hurt (?Historia przemocy? /A History Of Violence/, ?Pocałunek kobiety kota? /Kiss Of The Spider Woman/), laureat nagród Tony i Emmy Hal Holbrook (?Wall Street?), nominowana do Nagrody Akademii? Catherine Keener (?Capote?) oraz Jena Malone (?Duma i uprzedzenie? /Pride & Prejudice/, ?Wszyscy święci? /Saved!/), Kristen Stewart (?W świecie kobiet? /In The Land Of Women/, ?Azyl? /Panic Room/), Vince Vaughn (?Sztuka zrywania? /The Breakup/, ?Polowanie na druhny? /Wedding Crashers/) i Brian Dierker.

DROGA NA EKRAN
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię