Postać

Bellatrix Lestrange

{"id":"180","linkUrl":"/character/Bellatrix+Lestrange-180","alt":"Bellatrix Lestrange","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/01/80/180/154.4.jpg"}

Bellatrix Lestrange - czarownica czystej krwi, bohaterka książek, filmów i gier o Harry PotterHarrym Potterze. Wymyślona przez pisarkę J.K. Rowling. Ukończyła Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Śmierciożerczyni oddana Lordowi Voldemortowi. Dla czarodziejów, którzy nie są czystej krwi jest okrutna i bezwzględna. Bardzo dobrze posługuje się czarną magią. Lucjusz Malfoy jest jej szwagrem. Jej najwięksi wrogowie to m. in. Harry Potter, Hermiona Granger i Neville Longbottom. Odtwórczynią roli w latach 2007-2011 była Helena Bonham Carter. Zagrała w: "Harry Potter i Zakon Feniksa", "Harry Potter i Książę Półkrwi", "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I", "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II".

Więcej Mniej
świat: Harry Potter twórca: J.K. Rowling data powstania: 8 lipca 2000 pochodzenie: Wielka Brytania
{"title":"Bellatrix Lestrange należy do Świata Harry Potter","link":"/world/Harry+Potter-7","counts":[14,0,12]}
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (2011) Zwiastun nr 2 (polski) 21:20
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II (2011) Zwiastun nr 2 (polski) 1:47
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (2010) Zwiastun nr 1 (polski) 2:22
TOP
Najgorsi filmowi nauczyciele 3:43
Harry Potter jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Bellatrix Lestrange jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.