postać

Jax

Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Jax

Jackson "Jax" Briggs jest postacią znaną z serii bijatyk "Mortal Kombat". Pracuje w służbach specjalnych i przewodzi specjalnej agencji śledczej (O.I.A.). Jest bezpośrednim przełożonym Sonii Blade. W swoich ostatnich działaniach skupia się na pościgu za Kano i jego organizacją. Próbuje powstrzymać złoczyńców przez kradzieżą urządzenia służącego do otwierania portali pozwalających na swobodne przenoszenie się między królestwami. Jest odpowiedzialny za okaleczenie Kano, skutkujące koniecznością wstawienia mu w twarz metalowej płytki. Cechą charakterystyczną Jaxa są bioniczne ochraniacze na ramiona, zwiększające jego potencjał bojowy.

Służba w wojsku zahartowała Jaxa na polu walki. Znany jest z niesamowitej zaciekłości w walce. Jest na tyle silny, że potrafi zmiażdżyć ludzką czaszkę jedną ręką, jego styl opiera się na technikach z zakresu judo i muay-thai. Z biegiem czasu funduje sobie coraz więcej cybernetycznych ulepszeń. Dzięki nim zyskuje dostęp do przenośnej wyrzutni rakiet. Bioniczne ramiona pomogły mu w uzyskaniu przydomka najsilniejszego człowieka na świecie. W alternatywnej linii czasowej zmuszony jest do używania metalowych ramion po tym, jak bioniczne zostały telekinetycznie zniszczone.

Jax posiada szeroką wiedzę techniczną i podejmuje się różnych projektów naukowych. Jest odpowiedzialny za konstrukcję portalu i technologii pozwalającej na teleportację między królestwami. Dzięki jego badaniom Cyrax odzyskał wolną wolę. Troszczy się o Sonyę i stara się towarzyszyć jej we wszystkich wyprawach. Jest jedną z niewielu osób, które są w stanie zapanować nad wybuchowym charakterem dziewczyny. By ratować ją z kłopotów zwrócił się przeciwko samemu Shao Khanowi.

Więcej Mniej
świat Mortal Kombat twórcy Ed Boon, John Tobias data powstania 1993
Mortal Kombat
Zwiastun nr 1 (polski) 2:24
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge
Zwiastun nr 1 1:55
Mortal Kombat 11
Zwiastun nr 18 (polski) 2:42
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze filmowe fatalities
Jax jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Mortal Kombat jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.