postać

Shao Kahn

Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Shao Kahn

Shao Kahn to grywalną postać z serii bijatyk "Mortal Kombat" będąca wcieleniem zła. Przez wiele lat funkcjonował jako obrońca Zaświatów. Doradzał również władcy tego świata, Onadze. Ostatecznie jednak zbuntował się przeciwko swojemu zwierzchnikowi. Otruł go, po czym zasiadł na tronie i przejął władzę nad armią. Kontynuował podboje pomniejszych królestw. W wyniku aneksji Edenii pojął za żonę królową Sindel. Zmusił również Kitanę do dokonywania zabójstw na jego zlecenie. Jedynym miejscem, które dzielnie stawia opór jego zakusom jest Ziemia. Na usługach Shao Khana pozostają między innymi Shang Tsung i Goro.

W walce cechuje się nadnaturalną siłą i wytrzymałością. Jego szarża potrafi z łatwością zbić przeciwnika z nóg. Wyposażony w olbrzymi młot, jest w stanie roznieść nim oponenta za pomocą jednego zamachu. Młot jest na tyle silny, że bez trudu przebił się nim przez magiczną barierę postawioną przez Mileenę. Podobnie jak Shang Tsung, potrafi absorbować dusze innych, by za ich pomocą zwiększać swoją moc. Posługuje się również magią. Znany jest z umiejętności klonowania, dzięki której niejednokrotnie udało mu się uniknąć asasynów czyhających na jego życie. Przywrócił również do życia śmiertelnie rannego Goro.

Jego wizerunek w serii pozostaje niezmienny. Z reguły jest wyższy niż pozostali wojownicy. Nie rozstaje się z charakterystycznym, rogatym hełmem ozdobionym motywem czaszki. Po jego ściągnięciu prezentuje demoniczne, pozbawione włosów oblicze. Nosi kolczaste naramienniki, nagolenniki i rękawice.

W walce odznacza się nadzwyczajną brutalnością. Jest nieczuły, zuchwały i bezlitosny dla swoich przeciwników. Uwielbia publiczne egzekucje i bez wahania skazuje swoich poddanych na śmierć, jednak jest w stanie wybaczyć im błędy tak długo, dopóki są dla niego przydatni.

Więcej Mniej
świat Mortal Kombat Twórcy Ed Boon, John Tobias data powstania 1993
Mortal Kombat 11
Zwiastun nr 18 (polski)
Mortal Kombat
Zwiastun nr 3 - Shang Tsung
Mortal Kombat: Legacy
Zwiastun nr 1
TOP
TOP "Terminator vs Robocop"? Na jakie ekranowe duety czekamy?
Shao Kahn jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Mortal Kombat jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones