postać

Kung Lao

Mortal Kombat X (2015) NetherRealm Studios
Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Kung Lao

Jeden z najważniejszych bohaterów serii "Mortal Kombat", wprowadzony jako grywalna postać w drugiej części w 1993 roku. Jest byłym mnichem Shaolin i członkiem organizacji Białego Lotosu, który stoi w cieniu swojego przodka, wielkiego Kung Lao. Jednak w przeciwieństwie do niego, przez większość czasu bohater nie miał aspiracji do stania się mistrzem i wolał wieść spokojne życie. Zmieniło się to dopiero w grze MK 2011.

Kung Lao jest najlepszym przyjacielem Liu Kanga i razem byli głównymi bohaterami spin-offu "Mortal Kombat: Shaolin Monks". Zyskał znaczną popularność w dużej mierze za sprawą swojej słynnej broni, która przypomina kapelusz łotra Oddjoba z filmu o Jamesie Bondzie pt.: "Goldfinger" z 1964 roku. Spośród wszystkich ziemskich wojowników, Kung Lao jest najbardziej zdeklarowanym pacyfistą, chociaż nie zawaha się surowo ukarać każdego, kto postanowi zaatakować ziemię i jego przyjaciół. Kung Lao ma podobne zdolności do Liu Kanga, jeśli chodzi o siłę, zwinność i sztuki walki.

Jego ulubionym stylem walki jest używanie wspomnianego kapelusza, który posiada piłę tarczową. Kapelusz jest zwykle używany do zadawania śmiertelnych ciosów, takich jak dekapitacje. Wydaje się, że Lao ma absolutną kontrolę nad nim, ponieważ może rzucić go w taki sposób, aby poruszał się w kolistych kierunkach zamiast prosto. Kapelusz prawdopodobnie ma też nadprzyrodzone właściwości: bez względu na to, jak daleko bohater go wyrzuci lub gdzie pozostanie, zawsze na zawołanie materializuje się z powrotem na głowie Lao niczym błyskawiczny bumerang.

Więcej Mniej
świat Mortal Kombat twórcy Ed Boon, John Tobias data powstania 1993
Mortal Kombat 1
Zwiastun nr 10 (polski)
Mortal Kombat
Zwiastun nr 1 (polski) 2:24
Mortal Kombat 11
Zwiastun nr 18 (polski) 2:42
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze filmowe fatalities
Kung Lao jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Mortal Kombat jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.