gra

Mortal Kombat II

1994
8,0 2 272
oceny
8,0 10 1 2272
Pokonany w turnieju Mortal Kombat Shang Tsung planuje zemstę. Zwabia ziemskich wojowników do Zaświatów i wyzywa ich na pojedynek. więcej mniej

PC / PS3 / PS / Saturn / SMD / SNES / GB / SMS

gatunek

deweloper

Midway Probe Entertainment Limited

wydawca

Acclaim Japan Midway

świat

premiera

"Mortal Kombat II" to jedna z najsłynniejszych bijatyk komputerowych. W stosunku do poprzedniej części dodano kilka nowych postaci, teraz jest 12 wojowników, wprowadzono nowe ciosy oraz ulepszono grafikę. Na dwuwymiarowe modele nałożono wygenerowane komputerowo tła, co sprawia ciekawe wrażenie foto-realizmu. Nowością gry obok brutalnego wykończenia przeciwnika, czyli Fatality, są: Babality (zamiana przeciwnika w dziecko) i Friendship (okazanie litości).

studio
Acclaim Japan (wydawca) / Midway (deweloper) (wydawca) / Probe Entertainment Limited (deweloper)
tytuł oryg.
Mortal Kombat II
inne tytuły
MK 2 (tytuł skrócony) USA
więcej
U kilku postaci można zauważyć, że po wykonaniu "wykończeń" polegających na pozbawieniu w dowolny sposób części korpusu, nogi oponenta stoją bezwładnie na ziemi, zamiast na nią upaść.
Imię ukrytej postaci Noob Saibot to odwrócone nazwiska dwóch głównych twórców gry Eda Boona i Johna Tobiasa.
Według Johna Tobiasa, Noob Saibot to Sub-Zero z pierwszej części gry. W dwójce pod tym imieniem debiutuje jego młodszy brat.
Po sukcesie, jakim okazała się pierwsza część "Mortal Kombat", panowie z Midway postanowili nie próżnować i stworzyć godnego następcę. Prace nad grą trwały około roku i na automaty wydana została w 1993 roku. Zmianie uległy klimat gry, grafika, oprawa muzyczna i co najważniejsze do wyboru mamy już dwunastu zawodników. Tu jako w pełni grywalne... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych