Postać

Sub-Zero

Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Sub-Zero

Sub-Zero to lodowy wojownik ninja, który jest jedną z pierwszych szerokorozpoznawalnych postaci znanych z gry "Mortal Kombat" z 1992 roku. Oprócz Raidena i Scorpiona, to jedyna grywalna postać, która wystąpiła we wszystkich częściach serii. Pod imieniem Sub-Zero znani są dwaj wojownicy. Jeden z nich, Bi-Han, został zabity przez swojego największego rywala Scorpiona w pierwszej części. Drugi Kuai Liang, młodszy brat Bi-Hana, działa jako Sub-Zero od czasu jego śmierci. Bohater ubrany jest w charakterystyczny czarno-niebieski strój oraz zazwyczaj nosi niebieską maskę i czarną osłonę głowy, dzięki czemu widać tylko górną część jego twarzy. Kuai Lianga od Bi-Hana odróżnia przede wszystkich blizna wokół prawego oka, która jest pamiątką po walce z Kung Lao.

Sub-Zero pochodzi z rasy Kriomantów, czyli ludu wywodzącego się z Pozaświatu, potrafiącego władać siłą lodu. Jednak, zarówno oryginalny Sub-Zero, jak i jego brat, urodził się w ziemskim wymiarze. Wojownik potrafi zamrozić ludzi i stworzyć własną figurę lodową, która działa jako kozioł ofiarny, błyskawicznie zamrażając swoich przeciwników. Dzięki Smoczemu Medalionowi Sub-Zero może utworzyć duży miecz wykonany z lodu zwanego Ostrzem Kori, którego używa do alternatywnego stylu walki bronią. Ma również doskonałe umiejętności w zakresie sztuk walki dzięki treningowi z Lin Kuei, a umiejętności te są poszerzane przez wspomniany Smoczy Medalion i jego rodową zbroję.

Więcej Mniej
świat Mortal Kombat twórcy John Tobias, Ed Boon data powstania 1992
Mortal Kombat
Zwiastun nr 1 (polski) 2:24
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge
Zwiastun nr 1 1:55
Mortal Kombat 11
Zwiastun nr 18 (polski) 2:42
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze filmowe fatalities
Mortal Kombat jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Sub-Zero jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.