postać

Kitana

Popularna wojowniczka, która zadebiutowała w grze "Mortal Kombat II". Od tamtej pory pojawiła się w większości gier z serii. Kitana jest księżniczką krainy, zwanej Edenią, posiada wygląd dwudziestoparoletniej kobiety, choć w rzeczywistości liczy sobie ponad dziesięć tysięcy lat. Poznajemy ją jako pasierbicę Shao Kahna - wierną swemu ojcu, należącą do grona jego osobistych zabójczyń. Z czasem poznaje prawdę na temat swojej przeszłości - okoliczności utraty prawdziwych rodziców oraz kulisy, w jaki sposób Shao Kahn przejął władzę nad Edenią. Kitana sprzymierzyła się z ziemskimi wojownikami, a wiele lat później wykorzystała armię Outworld do walki z okrutnym cesarzem. Sugerowano, że miała bliską relację z Liu Kangiem - wielokrotnym mistrzem turnieju Mortal Kombat. Jej najbliższą przyjaciółką jest Jade.

Kitana wykorzystuje kilka stylów walki – najbardziej znane są Ba Gua oraz Eagle Claw. Jej główną bronią są zrobione ze stali wachlarze - dzięki nim, może zadawać przeciwnikowi poważniejsze rany, bądź obracać go w powietrzu przez dłuższy czas. Kitana posiada także umiejętność teleportacji. Jest nieco silniejsza od swojego klona - Mileeny - co udowodniła, pokonując ją kilkukrotnie podczas pojedynków. Jest bardzo silną i przekonywającą przywódczynią; udało się jej m.in. przekonać Sindel, aby stanęła przeciwko Shao Kahnowi. Motion capture podkładały jej Brenda Barrie ("Mortal Kombat" z 2011 roku) i Lorrisa Julianus ("Mortal Kombat vs DC Universe").

Więcej Mniej
świat Mortal Kombat twórcy Ed Boon, John Tobias data powstania 1993
Mortal Kombat 1
Zwiastun nr 10 (polski)
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge
Zwiastun nr 1 1:55
Mortal Kombat 11
Zwiastun nr 18 (polski) 2:42
TOP
TOP "Terminator vs Robocop"? Na jakie ekranowe duety czekamy? 4:40
Kitana jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Mortal Kombat jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.