postać

Skorpion

Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Skorpion

Scorpion, a tak naprawdę Hanzo Hasashi, to wskrzeszony wojownik ninja z klanu Shiral Ryu. Po raz pierwszy ukazał się w oryginalnej grze "Mortal Kombat" z 1992 roku. Jest wraz z Raidenem oraz Sub-Zero jedyną grywalną postacią, która pojawiła się w każdej grze z serii Mortal Kombat. Pomimo mrocznego wyglądu, nie jest on z natury zły. Dołączył do armii zła, gdy obiecano mu wskrzeszenie jego klanu oraz możliwość skierowania swojego gniewu przeciwko odwiecznym wrogom. Scorpion postrzegany jest przez wielu jako antybohater serii. Działania, które podejmuje, w makabryczny i złowieszczy sposób, przynoszą korzyści siłom dobra.

W zamaskowanej formie wygląda jak człowiek. To tylko iluzja, gdyż jest piekielnym upiorem z czaszką zamiast twarzy. Jednakże, Scorpion potrafi odzyskać w pełni swoją ludzką formę, gdy podbije swoje demony. Jednym z najpopularniejszych ciosów Scorpiona jest atak włócznią. Przyciąga on przeciwnika oraz ogłusza go na krótką chwilę. Gdy Scorpion wykonuje tę technikę, krzyczy "Get over here!" lub Come here!, co po polsku znaczy "Chodź tu!".

Jako widmo, Skorpion jest nieśmiertelny, ponieważ jego dusza jest wciąż związana zemstą, pozwalając mu bez końca gonić swoje cele, dopóki nie zostaną ostatecznie unicestwione. Posiada umiejętność teleportacji, często używanej w formie niespodziewanego ataku, i może dowolnie otwierać portale do Netherrealm. Choć jest surowy i pełny gniewu, to wysoko ceni sobie swój własny honor oraz sporadycznie okazuje opiekuńczość wobec innych postaci. Tak było chociażby w chwili, gdy odkrył prawdziwą tożsamość Sub-Zero. Postanowił go nie zabijać, a nawet obiecał chronić jego życie.

Więcej Mniej
świat Mortal Kombat Twórcy Ed Boon, John Tobias data powstania 1992
Mortal Kombat 1
Zwiastun nr 10 (polski)
Mortal Kombat
Zwiastun nr 1 (polski)
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge
Zwiastun nr 1
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze filmowe fatalities
Skorpion jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Mortal Kombat jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones