postać

Liu Kang

Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Liu Kang

Mnich z Shaolin jest jednym z pierwszych bohaterów pojawiających się w serii gier "Mortal Kombat". Liu Kang to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najpotężniejszych wojowników w całej serii. W przeciągu lat wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza turnieju. Odwiecznym wrogiem Kanga jest Shang Tsung, którego pokonał wiele razy, krzyżując mu jego plany. Liu Kang jest członkiem organizacji Biały Lotus, a także trenuje intensywnie w Akademi Wu Shi.

W pierwszych częściach Liu Kang przypominał z wyglądu Bruce'a Lee. Później pojawiał się w treningowym ubraniu bez koszulki i w spodniach kung fu. Po śmierci i wskrzeszeniu jako zombie jego skóra stała się zielono-szara, a treningowe ubrania poszarpane. W nowej linii czasowej powraca w klasycznym stroju kung fu, a po transformacji w upiora dostaje dodatkowe uzbrojenie.

Posiada niezwykłą zwinność, zdolności akrobatyczne i znajomość sztuk walk. Zyskał je dzięki treningowi u Bo' Rai Cho, który również nauczył go techniki latającego kopniaka. Sugerowane jest też, że Liu dzięki medytacjom zwiększa swoją siłę i wytrzymałość. Jego ciągłe wygrywanie turnieju Mortal Kombat sprawia, że właściwie nie podlega procesowi starzenia się.

Liu Kang jest często kojarzony z żywiołem ognia, dzięki wystrzeliwaniu ognistych pocisków. Wydaje się, że udaje mu się uzyskać nad tym pewną kontrolę, ponieważ kule ognia czasami tworzą kształty przypominające smoki. Bohater potrafi także zmienić swój kształt, przekształcając się w chińskiego smoka, który posiada serpentynowe ciało z małymi ramionami.

Liu Kang był jedyną postacią z pierwszego "Mortal Kombat", której Fatality nie wykańczało jego przeciwnika (poza ruchem Pit Fatality). Jego ruch końcowy był również jedynym w oryginalnej grze "MK", który został wykonany bez przyciemniania tła. Wynikało to z tego, że Kanga przedstawiano jako mnicha Shaolin, a mnisi z Shaolin generalnie mają surowe przekonania, jeśli chodzi o popełnienie morderstwa. Jednak począwszy od gry "Mortal Kombat II", Kang wykonuje brutalne Fatality, usprawiedliwiono to przedstawiając go jako mnicha renegata, który posiada silne przekonania Shaolin, ale nie jest już ich częścią.

Więcej Mniej
świat Mortal Kombat Twórcy Ed Boon, John Tobias data powstania 1992
Mortal Kombat 1
Zwiastun nr 10 (polski)
Mortal Kombat
Zwiastun nr 1 (polski)
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge
Zwiastun nr 1
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze filmowe fatalities
Liu Kang jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Mortal Kombat jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones