PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107858}

Dzienniki motocyklowe

Diarios de motocicleta
7,3 17 835
ocen
7,3 10 1 17835
5,7 7
ocen krytyków
Dzienniki motocyklowe
powrót do forum filmu Dzienniki motocyklowe

Czy ktos mi powie??

ocenił(a) film na 10

Czy ktos mi moze powiedziec(napisac) kim naprawde byl Ernesto "Che" Guevara?? Bo ja juz sie zgubilam:/ Raz czytam ze byl fantastycznym idealistą i czlowiekiem a pozniej ze byl fanatycznym przywodca i morderca. To jak z nim w koncu bylo??

P.S. Niech pisze ten kto cos wie:)

ocenił(a) film na 5
kaktus3000

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ernesto_Guevara

ocenił(a) film na 10
kaktus3000

mnie też to ciekawi i staram się zgłębić temat; jednoznacznej oceny nigdzie nie znajdziesz; ja myślę, że był jednym i drugim; myślę, że był idealistą i naprawdę wierzył w to co robi; uwierzył, że ma do spełnienia misję, chciał zmieniać świat, zniwelować różnicę między biednymi i bogatymi...ale zbytnio uwierzył, że cel uświęca środki;

ocenił(a) film na 7
kaktus3000

Moim zdaniem był i tym i tym. Połączenie daje wybuchową mieszankę charakteru.

ocenił(a) film na 10
kaktus3000

To zależy kogo spytasz, Che był/jest postacią wielce kontrowersyjna. Byl idealistą, komunistą, można rzec, ze nawet fanatykiem, ale miał przeświadczenie, ze walczy o dobra sprawę. Wałczył w imieniu biednych, oszukiwanych i wyzyskiwanych. Na rynku są dostępne jego biografie, choćby Jeana Cormiera, polecam.

Przedmiotem kontrowersji jest to, ze Guevara uważał, iż jedynym wyjściem, aby poprawić los swoich rodaków i innych ludzi na świecie jest rewolucja, która nie waha się przed użyciem siły. Prowadząc partyzantkę na Kubie, silą rzeczy zabijał żołnierzy Batisty (ówczesnego prezydenta wyspy, który z poparciem USA ciemiężył i okradał swój naród; na marginesie Che zostali zabity właśnie na polecenie jankesów ), brał także udział w egzekucjach, był surowy, na zajętych terenach rozstrzygał spory, sądził przestępców.

Proponuje Ci, sięgnąć do paru, koniecznie obiektywnych źródeł i samemu wyrobić sobie zdanie na ten temat. Dla mnie ten człowiek jest ikona walki o wolność i prawo do godnego życia. Dodam jeszcze, ze teza stawiana przez niektórych użytkowników filmwebu jakoby to Che i Castro od razu rozpoczęli współpracę z ZSRR jest nieprawdą. Na poczatku rewolucjonisci nie byli przekonani po ktorej stronie stanac, decyzje pomogly im podjac Stany Zjednoczone prowadzac nieprzychylna wobec nowych wladz polityke. Jednoczesnie prawda jest, ze Guevara amerykanów nie cierpial. Pozdrawiam

PS: Na filmwebie tez jest strona o Che, ale niestety poblokowana, podejrzewam, ze moderatorzy mieli tam zbyt dużo do roboty: http://www.filmweb.pl/person/Ernesto+%27Che%27+Guevara-293258#

ocenił(a) film na 10
Debesciak

I jeszcze jeden link: http://el.che.prv.pl/

użytkownik usunięty
kaktus3000

O Stalinie i Leninie też różnie piszą. Nic dobrego nie może wyniknąć z szowinistycznego socjalizmu, czy komunizmu (również latynoskiego).

kaktus3000

pier8olonym bolszewikiem był. tyle. wystarczająco żeby tępić.

ocenił(a) film na 2
kaktus3000

A przy tym profesjonalnym rewolucjonistą i ludobójcą, niestety także ikoną popkultury

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones