PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107858}

Dzienniki motocyklowe

Diarios de motocicleta
7,3 17 824
oceny
7,3 10 1 17824
5,7 7
ocen krytyków
Dzienniki motocyklowe
powrót do forum filmu Dzienniki motocyklowe

mnie natomiast film bardzo się spodobał. co prawda rzeczywiście zgadzam się z niektórymi opiniami, ze potencjał przedstawienia piękna Ameryki Poludniowej został nieco zmarnowany, jednakże nie jest wcale tak źle – w szczególnosci zdjęcia w Chile i Peru są świetne. prawdę mówiąc, w trakcie oglądania ów dzieła nie wiedziałem, że główny bohater to w istocie ten słynny rewolucjonista argentyński Ernesto Guevara, przyznaję, ze ta niewiedza poniekad wpłynęła na moja recepcję filmu. odebrałem go jako prostą historię dwóch przyjaciół którzy wyruszają w krzepiącą podróż po kontynencie - mamy tu emocje, rozważania, mozaikę pięknych widoków, są też interesujące spotkania z wieloma ludźmi, są chwile mniej sympatyczne, które wyraźnie odciskają piętno na bohaterach. wszystko to okraszone bardzo udanym klimatem. szczególnie mocno wyeksponowana jest przemiana Ernesta pod wplywem tychze przygód, rzekłbym, ze staje się on postacią bliską ideałowi, bez jakiegos wewnętrznego fanatyzmu bądź nadmiernego patosu (zwlaszcza w scenach pod koniec filmu). moim zdaniem jako kino przygodowe "Dzienniki motocyklowe" są rewelacyjne, duzo jest w nich autorefleksji, z kolei jeżeli potraktować je jako stricte autobiografię to z pewnoscią czegoś w nich brakuje - przede wszystkim większej ilosci szczegółow odnośnie głównej postaci, większej wiarygodności. polecam, moja ocena to 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones