Film

1959 21 min.
7,1 2 336
ocen
7,1 10 2336
1 202
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"id":"5793","linkUrl":"/film/Gdy+spadaj%C4%85+anio%C5%82y-1959-5793","alt":"Gdy spadają anioły"}
Pracownica miejskiego szaletu wspomina swoją młodość. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Czarno-biały film dyplomowy Romana Polańskiego, z okresu jego fascynacji twórczością Samuela Becketta, Eugène Ionesco i Harolda Pintera. Opowieść o babci klozetowej, która w szarym i nieromantycznym miejscu swojej pracy wspomina młodość. Reżyser ukazuje barwne, wiejskie życie, rodzącą się, pierwszą miłość zestawiając je z ponurą,Czarno-biały film dyplomowy Romana Polańskiego, z okresu jego fascynacji twórczością Samuela Becketta, Eugène Ionesco i Harolda Pintera. Opowieść o babci klozetowej, która w szarym i nieromantycznym miejscu swojej pracy wspomina młodość. Reżyser ukazuje barwne, wiejskie życie, rodzącą się, pierwszą miłość zestawiając je z ponurą, wojenną rzeczywistością i spojone powracającym motywem ułańskiej pieśni (skomponowanej przez Krzysztofa Komedę).

studio
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa (PWSF)
data produkcji
1959
tytuł oryg.
Gdy spadają anioły
inne tytuły
Babcia Polska
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Czy choc jeden...

  moim_okiem

  Wspomnienia babci wspomnieniami, anioł aniołem a czy chociaz jeden umył rece po siusianiu bo jakoś nie zauważyłem ?!

 • PACZKA

  Bondman ocenił(a) film na 7

  Czy ktoś rozumiał czemu ta babcia chciała idącemu na wojne żołnierzowi wręczyć paczkę a on ją odżucił ???.Nie zrozumiałem tej sceny.

 • Mogło być lepiej

  Wolfgang1984

  Założenie filmu nawet i ciekawe, ale wykonanie jednak słabe. Świadczy o tym chociażby to, że niewiele osób zrozumiało, że staruszka była narzeczoną żołnierza, a nie jego matką. Ponadto szkoda, że nie ma nigdzie informacji z nazwiskiem staruszki, która grała główną rolę.

  1
  • Etiuda melodramatyczna, ale śliczna

   kosarz 666 neg ocenił(a) film na 9

   „Nikomu nigdy nie przyszłoby na myśl przyglądać się babci klozetowe siedzącej nad żałosnym spodkiem z monetami, staruszce o twarzy bez wyrazu, ze wzrokiem wbitym w pustkę. Któż mógłby przypuszczać, że życie tej kobiety było pełne namiętności i dramatów...” Radość, nadzieje, rozpacz, ... więcej

  • Barwny

   Pysiek33

   Ja ten film na studiach oglądałem kolorowy