PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36447}

Ostatni samuraj

The Last Samurai
7,7 278 616
ocen
7,7 10 1 278616
5,7 20
ocen krytyków
Ostatni samuraj
powrót do forum filmu Ostatni samuraj

Dla mnie jest to piekny film, pokazujacy roznice pomiedzy kultura zachodu a wschodu... Jak czytalem ta recenzje filmwebu myslalem ze padne ze smiechu.. Skoro pan Recenzent sie nie zna albo nie lubi to po co pisze takie glupoty jak "pompatyczny" albo "meczaca" muzyka?? Przeciez dla kogokolwiek interesujacego sie muzyka filmowa widac ze ta muzyka jest piekna, wspaniala, podniosla i dajaca wiele emocji podczas ogladania tego fimu. To ze nie dostal on nominacji do Oscara za muzyke dla mnie osobiscie jest zbrodnia !!. Film jest swietny, szkoda ze nie odniosl sukcesu bo dla mnie jest to wspanialy film ukazujacy japonia taka jaka lubie ;) za czasow samurajow i ich owczesnego zycia.

użytkownik usunięty
JediAdam

sprostowanie
"To ze nie dostal on nominacji do Oscara za muzyke dla mnie osobiscie jest zbrodnia !!"
Pewnie dlatego że będzie brany pod uwage dopiero podczas następnej gali rozdania oscarów.

JediAdam

muzyka
Zgadzam się co do muzyki ( dla mnie jest to największa zaleta tego obrazu) .... i nominacja w kategorii najlepszy dźwięk w tegorocznych Oskarach jak najbardziej zasłużona (dodam więcej typuje go jako zwycięzce w tej kategorii)

użytkownik usunięty
Patt

Nieścisłości spać nie dają
Niech będzie pochwalony. Nie jestem pewien, ale jest chyba różnica pomiędzy udźwiękowieniem, a oprawą myzyczną. Dźwięk w filmie to synchronizacja z aktualnie pokazaną sceną, barwa, natężenie itp, a muzyka to głownie podkład, nieistniejący w świecie przedstawionym na ekranie - twór kompozytora mający cechy 'ozdabiające' (chociaz nie przecze, że muzyka w niejednym filmie odgrywa znaczniejszą rolę niż inne aspekty produkcji) słowo to idealnie pasuje do 'Ostatniego samuraja'. Jak narazie istnieją jeszcze dwie kategorię, jeśli chodzi o oscary i dla sprostowania jest to nominacja za dźwięk (a to nie to samo co muzyka) dla Andy Nelsona, Anny Behlmer i Jeffa Wexlera. Muzyka w tym filmie nie jest czymś wybitnym, ani zapadającym w pamięć. To kolejny składnik tego przeciętnego filmu i nic po za tym.

Pozdrawiam i... z Bogiem ;)

c.d.n
Szczerze ja też nie jestem pewna - ale wydaje mi się że to co opisałeś czyli zsynchronizowanie dżwięku z obrazem leży w kwestii montażu dżwięku ( i taka osobna kategoria istnieje);

JediAdam

Racja!
Całkiwicie się zgadzam! Film wspaniale ukazuje różnice kultur. A muzyka? Muzyka jest WSPANIAŁA!!! Hans Zimmer świetnie się spisał. W niektorych scenach, to właśnie muzyka bardziej wzrusza niż obraz. Kompozytor po raz drugi <<po Gladiatorze>> pokazał na co go stać! :D

JediAdam

Świetny ?
Nie wiem czy film tak nieuczciwy historycznie może być świetny. Pewno dla nastolatków tak. Samurajowie może są i bardzo filmowi ale nie może prowadzić do gloryfikacji ich świata. Polecam mój komentarz "Koniec świata samurajów" Może i zrozumiesz że to reformatorzy Meiji mieli rację a nie samurajowie !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones