PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837}

Podziemny krąg

Fight Club
8,3 629 890
ocen
8,3 10 1 629890
8,4 51
ocen krytyków
Podziemny krąg
powrót do forum filmu Podziemny krąg
ocenił(a) film na 10
crips2

sama walka jest tylko metaforą ,w sensie stricte film nie jest o nielegalnych walkach ; )

SunsetStripKid

jaka znowu metafora?? za duzo cpasz kolego

ocenił(a) film na 10
crips2

czyli uwazasz ze głownym tematem tego filmu są walki ?; d

SunsetStripKid

Fight Club tytul mowi sam za siebie polecam tez ksiazke

ocenił(a) film na 10
crips2

w takim razie nie zamierzam sie klocic dalej ,skoro ten film jest dla cb o walkach; )

ocenił(a) film na 10
SunsetStripKid

nie wierze w to co czytam hahaha

pioter01

Ja nie wierzę że po przeczytaniu książki on nadal "myśli" że film jest tylko o walkach.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
crips2

Sam temat na to wskazuje. Nie ośmieszaj się dalej. W każdym poście praktycznie się pogrążasz. Że wymienię:

"jaka znowu metafora?? za duzo cpasz kolego"

"czyli uwazasz ze głownym tematem tego filmu są walki ?; d" - "Fight Club tytul mowi sam za siebie polecam tez ksiazke"


Może nadużyłem słowa "tylko", ale nadal nie napisałeś o czym naprawdę on jest. A, tą żałosną inwektywę na poziomie przedszkola możesz zostawić dla swojego kolegi z piaskownicy.

neo_angin

tą żałosną inwektywę na poziomie przedszkola zostawiam tobie smarkaczu z internetowej piaskownicy filmwebu

crips2

Nic sam nie wymyśli. Mało elokwentny jesteś. No, ale jak "Podziemny Krąg" jest o walkach...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
crips2

Na te głupoty już nie ma słów. Cofnij się do żłobka. Nara bo nie chcę mi się rozmawiać z umysłowym impotentem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
neo_angin

widzę że wśród debili potrafisz zabłysnąć

lotr12345

Nie widziałeś jego wypowiedzi. Uśmiałbyś się setnie.

ocenił(a) film na 9
neo_angin

szkoda że tak szybko blokują ale już sam temat mnie rozśmieszył -ta "ideologia " bijącego się gnoja z blokowisk

lotr12345

Właśnie nie wiem czemu to zablokowali bo używał raczej przedszkolnych przekleństw.

SunsetStripKid

wiec mnie uswiadom jaki jest watek przewodni twoim zdaniem ?

crips2

Hahahaha, ale z ciebie idiota.

ocenił(a) film na 10
0wner2

nie no , swietna interpretacja widze ; d

SunsetStripKid

Naprawdę myślisz, że pisałbym interpretację dla takiego idioty?

0wner2

Wszystcy wiemy ze pisac i czytac to trzeba umiec zwlaszcza ze zrozumieniem wrcaj do podstawowki chlopcze

crips2

Kolo obejrzyj sobie ten film jeszcze raz i później tu wróć, bo ten film zasługuje na bardziej zorientowanych fanów.

Ezix

Chodz do dziadzi dziadzia na pal posadzi ...

ocenił(a) film na 7
crips2

crips2 najwyrazniej skupił się na pierwszym planie i nie zajrzał głębiej ale cóż niech mu będzie, że to film o walkach..... hehehe... a do tego jaki "tffardziel" w gębie ;] Nieźle się usmiałem czytając jego wypowiedzi. W kategorii "wątek komediowy - nie skleiłem sensu filmu" crips2 ma u mnie mocne 10/10 ;] hehehehe

wyatt_b

Nie sugeruj sie prowokacjami ludzi bo film ogladalem ponad 10 razy i dobrze wiem o co w nim chodzi

ocenił(a) film na 7
crips2

Wybacz sugeruje sie tym co sam mysle no chyba ze za Ciebie ktos mysli i podpierasz sie wlasnym doswiadczeniem ;] Good luck

crips2

Hahaha i mówi to ktoś, kto uważa, że w tym filmie chodzi o walki.

ocenił(a) film na 9
0wner2

You Made My day. My Sensei xD

ocenił(a) film na 10
crips2

Mowisz serio?

ocenił(a) film na 10
SunsetStripKid

popieram. ten film metaforycznie przedstawia walkę jako oderwanie się od rzeczywistosci i poszukiwanie swojego miejsca w spoleczenstwie. MrRysiu ma rację.

ocenił(a) film na 10
SunsetStripKid

racja walki to tylko metafora

ocenił(a) film na 9
zaprzeczeona

Nie tylko metafora, jest to to co jest naturalne dla człowieka

ocenił(a) film na 10
Andrewx51

owszem tu sie zgodze tak jak to pokazane w filmie bylo nawet majac stabilne uporzadkowane zycie z natura sie nie wygra

ocenił(a) film na 9
zaprzeczeona

Właśnie. Najpierw trzeba zrozumieć co jest naturą a dopiero potem nad nią panować

ocenił(a) film na 10
Andrewx51

Dokladnie;)
Ja spadam bede za 1h

ocenił(a) film na 4
crips2

nich zgadnę,

film ci się podoba, i Tyler to twój idol?

plantum

Jack to moj idol

ocenił(a) film na 4
crips2

hahah :D i widzisz sens we wszystkim co mówi? :D

użytkownik usunięty
crips2

zgadzam się, film dla twardzieli

ocenił(a) film na 8

Chyba żartujesz. Film jak film. Może się podobać równie dobrze nastoletniej dziewczynce jak i napakowanemu dzikowi z siłowni.

ocenił(a) film na 10
crips2

Walka jest tylko tłem dla tego, co ten film chce przekazać. Mówienie, ze Fight Club jest o walkach na pieści to jak mówienie, ze np. Czarny łabędź jest o choreografii Jeziora łabędziego, ten kto miał baletki na nogach chodz raz w zyciu go zrozumie :)

MrRysiu

•Chuck Palahniuk wpadł na pomysł napisania książki w trakcie wakacji, po tym, jak został pobity przez ludzi z sąsiedniego campingu, którzy odmówili mu przyciszenia radia.
......Dlatego tez moim zdaniem walki sa czyms wiecej nic "Tylko tlem"

ocenił(a) film na 10
crips2

Masz racje, w wywiadzie z Palahniukiem jest napisane, ze wpadł na pomysł książki po pobiciu. ALE potem mówi:

"Tyler to collage Heideggara, Foucaulta (zwłaszcza Foucaulta), Kierkegaarda i Nietzschego. Cala konstrukcja opowieści o Podziemnym Kręgu oparta jest na koncepcji skoku wiary Kierkegaarda, niezbędnego do przejścia od estetyzmu bezpośredniego do refleksyjnego. Przejścia od dziecka, które reaguje na okoliczności, do człowieka dorosłego, kreującego swoja przyszłość."

Potem jeszcze mówi o inspiracji Brechtem i Gogolem. Nie sadzisz, ze z tego wynika, ze pobicie było tylko bodźcem do napisania książki o WIELE głębszym znaczeniu? Palahniuk nie siliłby się na takie wypowiedzi , gdyby książka miała być po prostu o napierdalaniu się po mordzie.

MrRysiu

Zgadzam sie tyle ze bez walk ten film nie mial by sensu wiec nie mozna mowic ze sa tylko tlem lub metafora jak tu jakis idiota to powiedzial jest ich dosc sporo i sa dosc malowniczo ze tak to powiem pokazane

ocenił(a) film na 10
crips2

Fakt, ze watek walk spina fabule w całość.

ocenił(a) film na 9
crips2

czo ja czytam xD śmiech na sali..

ocenił(a) film na 8
crips2

muahahahaha śmiechłem z typka

bez kitu dawno się tak nie uśmiałem :D

mk34

Smiech to zdrowie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones