"7 psychopatów" wśród nominowanych do irlandzkich nagród filmowych

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%227+psychopat%C3%B3w%22+w%C5%9Br%C3%B3d+nominowanych+do+irlandzkich+nagr%C3%B3d+filmowych-92045
"7 psychopatów" Martina McDonagha zebrało szereg nominacji do tegorocznych nagród Irlandzkiej Akademii Filmu i Telewizji.Wśród nominowanych za najlepszą rolę męską jest Colin Farrel. Konkuruje on z Richardem Dormerem ("Good Vibrations"), Martinem McCannem ("Jump") i Jackiem Reynorem ("What Richard Did").

McDonagh ma szansę na statuetkę w kategoriach "najlepszy reżyser" oraz "najlepszy scenariusz". Konkurujący z nim reżyserzy to Lenny Abrahamson ("What Richard Did"), Pat Collins ("Silence") i Ian Fitzgibbon ("Death of a Superhero"). Pozostali nominowani scenarzyści to z kolei Malcolm Campbell ("What Richard Did"), Kevin Lehane ("Grabbers") i Kieron J. Walsh ("Jump").

Nagroda dla najlepszej aktorki może trafić do Ruth Bradley ("Grabbers"), Roisin Murphy ("What Richard Did"), Seany Kerslake ("Dollhouse") albo Anne Marie Duff - za rolę w polskiej koprodukcji "Sanctuary".

Pełną listę nominowanych można zobaczyć TUTAJ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones