"Dżentelmeni" ze znakiem jakości Filmwebu

  • Filmweb
  • Filmy
Już jutro do kin trafi komedia sensacyjna "Dżentelmeni" w reżyserii Guya Ritchiego. Nasza redakcja postanowiła wyróżnić film znakiem jakości "Filmweb poleca!".

1.jpg


Jeśli po disneyowskim "Aladynie" narzekaliście, że Guy Ritchie stracił pazur i złożył talent na ołtarzu familijnej masówki, możecie odetchnąć z ulgą. "Dżentelmeni" to nie tylko jego najlepszy film od lat, ale również powrót do kina, które dwie dekady temu zapewniło twórcy "Porachunków" uwielbienie widowni. Reżyser ponownie wkracza z kamerą w mroczne podbrzusze Londynu. Starzy wyjadacze walczą tu o władzę z wygłodniałymi młodymi wilkami, lokalni kryminaliści mierzą się z napływem zagranicznej bandyterki, a jedno feralne zdarzenie puszcza w ruch domino przemocy. Choć mniej tu znanego z poprzednich filmów operatorsko-montażowego ADHD, autorski stempel Ritchiego jest wciąż doskonale widoczny. Ze sprawdzonych składników - błyskotliwych dialogów, zabaw z chronologią, perfekcyjnie skompilowanego soundtracku oraz tyleż szokującej co absurdalnej przemocy - reżyser przyrządza jeszcze jeden orzeźwiający, wysokoprocentowy koktajl. Całą recenzję Łukasza Muszyńskiego przeczytacie TUTAJ.

Znak jakości "Filmweb poleca!" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.