"Harry Potter" i "Dziewczyna z tatuażem" wygrają Oscary

Filmweb /
https://www.filmweb.pl/news/%22Harry+Potter%22+i+%22Dziewczyna+z+tatua%C5%BCem%22+wygraj%C4%85+Oscary-82740
Po ogłoszeniu nominacji do Oscarów poprosiliśmy Was o wzięcie udziału w naszej oscarowej ankiecie. Dziś przyszła pora podsumować wyniki.Gdybyście to Wy byli członkami Akademii, wielkimi wygranymi zostaliby "Harry Potter i Insygnia Śmierci część II" oraz "Dziewczyna z tatuażem". Oba filmy Waszym zdaniem zasłużyły na trzy statuetki.

Uznaliście też, że na dwa Oscary zasłużyły "Służące" – w tym dla najlepszego filmu. Doceniliście również Woody'ego Allena i jego "O północy w Paryżu", uznając, że zasłużył on na Oscary za scenariusz i reżyserię.

W kategorii najlepszy film obcojęzyczny druzgocące zwycięstwo odniósł polski obraz "W ciemności". Najbardziej zacięta batalia toczyła się w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany, gdzie o włos "Idy marcowe" pokonały "Szpiega".

Filmwebowicze całkowicie zignorowali obu faworytów Oscarów, nie przyznając nawet jednej statuetki "Artyście" oraz "Hugonowi i jego wynalazkowi".

Pełne wyniki ankiety znajdziecie TUTAJ.

Transmisję z gali wręczenia OSCARÓW 2012 będzie można zobaczyć tylko w CANAL+. Rozpocznie się o 2:30 w nocy z 26 na 27 lutego, a poprzedzi ją o 2:00 półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu sprzed Kodak Theatre oraz o 1:30 "Oscarowe studio" (również w 3D w CANAL+ 3D) - program Agnieszki Egeman, poświęcony tegorocznej edycji OSCARÓW. W tym roku wśród gości "Oscarowego studia" znajdą się dziennikarze Filmwebu Michał Walkiewicz i Joanna Ostrowska.