"Dyktator" Cohena gościem na Oscarach. Jeśli Akademia pozwoli

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Dyktator%22+Cohena+go%C5%9Bciem+na+Oscarach.+Je%C5%9Bli+Akademia+pozwoli-82614
Sacha Baron Cohen uwielbia występować w przebraniu w trakcie głośnych wydarzeń, robić tam dziwne rzeczy, wzbudzać tym kontrowersje, a przy okazji – reklamować swój nowy projekt. Tak było w przypadku "Bruno" i "Borata" (komik pojawił się na rozdaniu nagród MTV i na Festiwalu w Toronto).

Teraz Cohen przygotowuje show, który ma szansę przebić poprzednie. Jako członek obsady "Hugo i jego wynalazku" aktor został zaproszony do uczestnictwa w gali Oscarowej. Poinformował swoje studio, Paramount, że zamierza pojawić się na niej jako dyktator, czyli bohater swojego najnowszego filmu.

"The Hollywood Reporter" dowiedział się, że producenci gali nie zostali wcześniej poinformowani o tych planach. Stąd domysły, że mogą mu nie pozwolić na wykorzystanie uroczystości do promocji swojego nowego tytułu.

Film opowiada heroiczną historię dyktatora, który ryzykuje życiem, aby demokracja nigdy nie zagościła w kraju, który z taką miłością gnębi.

Transmisję z gali wręczenia OSCARÓW 2012 będzie można zobaczyć tylko w CANAL+. Rozpocznie się o 2:30 w nocy z 26 na 27 lutego, a poprzedzi ją o 2:00 półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu sprzed Kodak Theatre oraz o 1:30 "Oscarowe studio" (również w 3D w CANAL+ 3D) - program Agnieszki Egeman, poświęcony tegorocznej edycji OSCARÓW. W tym roku jednym z gości "Oscarowego studia" będzie dziennikarz Filmwebu Michał Walkiewicz.

Co więcej, możecie typować swoich faworytów w oscarowej ankiecie, którą znajdziecie w zakładce OSCARY 2012.