Sacha Baron Cohen wykluczony z oscarowej gali

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sacha+Baron+Cohen+wykluczony+z+oscarowej+gali-82640
Wczoraj donosiliśmy, iż Sacha Baron Cohen przymierza się do występu na Oscarach w stroju ze swojego nowego filmu "Dyktator". Dziś jednak Akademia zawetowała jego pomysł. Mało tego - w ogóle zabroniła mu wstępu.Aktor jest członkiem obsady "Hugona i jego wynalazku", więc jego obecność podczas ceremonii wydaje się uzasadniona. Akademia, której sam Cohen jest członkiem, pozostaje jednak nieugięta: "Jeśli nie zostaniemy zapewnieni, że nic kontrowersyjnego nie wydarzy się na czerwonym dywanie albo podczas gali, Cohen nie będzie zaproszony".

Film opowiada heroiczną historię dyktatora, który ryzykuje życiem, aby demokracja nigdy nie zagościła w kraju, który z taką miłością gnębi.

Transmisję z gali wręczenia OSCARÓW 2012 będzie można zobaczyć tylko w CANAL+. Rozpocznie się o 2:30 w nocy z 26 na 27 lutego, a poprzedzi ją o 2:00 półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu sprzed Kodak Theatre oraz o 1:30 "Oscarowe studio" (również w 3D w CANAL+ 3D) - program Agnieszki Egeman, poświęcony tegorocznej edycji OSCARÓW. W tym roku jednym z gości "Oscarowego studia" będzie dziennikarz Filmwebu Michał Walkiewicz.

Co więcej, możecie typować swoich faworytów w oscarowej ankiecie, którą znajdziecie w zakładce OSCARY 2012.