"I Saw The Devil" zabroniony w Korei. Zobacz zwiastun

Twitch.net / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22I+Saw+The+Devil%22+zabroniony+w+Korei.+Zobacz+zwiastun-63768
Najnowszy film koreańskiego reżysera  Ji-Woona Kima - autora "Dobrego, złego i zakręconego" - okazał się tak ciężkim filmem, że nie mieści się nawet w kategorii "Dozwolone od lat osiemnastu". Zdecydowano, że  "I Saw The Devil" będzie mógł być pokazywany jedynie na specjalnych pokazach wyłącznie w kinach do tego przeznaczonych. Ponieważ takie w Korei nie istnieją, oznacza to w rzeczywistości, że thriller Ji-Woona został zakazany.


"I Saw The Devil" pokazywany był po raz pierwszy miesiąc temu. Wtedy to podjęto decyzję, że reżyser będzie musiał usunąć co bardziej makabryczne sceny. Ponowna obróbka filmu nic jednak nie dała. Brutalnych scen, które nie nadają się do publicznej emisji, jest w nim bowiem zbyt dużo.

Pewnie Was interesuje, jaką to historię opowiedział Ji-Woon, że tak panicznie zareagowano na jego film.

Główną postacią "I Saw The Devil", wokół której toczą się krwawe wydarzenia, jest psychopatyczny morderca Kyung-chul. Jego ofiarami są nie tylko młode, bezbronne kobiety, ale także zupełnie niewinne dzieci. Policjanci śledzą go już od bardzo dawna, ale nikomu do tej pory nie udało się wpaść na jego trop. Wszystko się zmienia, gdy przerażająco zły zabójca porywa córkę byłego komendanta policji. Narzeczony dziewczyny, tajny agent rządowy, postanawia wymierzyć zbrodniarzowi krwawą zemstę, bez względu na cenę. Nie cofnie się nawet wtedy, gdy będzie musiał stać się tak samo okrutną bestią jak jego wróg.

W filmie występują Byung-hun Lee ("Słodko-gorzkie życie") i Min-Sik Choi ("Oldboy"). Jego premiera przewidziana jest na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Wtedy to okaże się, czy inne kraje będą nim tak samo zbulwersowane.

Tymczasem sami możecie sprawdzić na podstawie trailera, czy jest się czego obawiać.