"Incredible Hulk": Liv Tyler ukochaną Bannera

  • The Hollywood Reporter
  • autor: Marcin Kamiński
  • Filmy
Liv Tyler wystąpi u boku Edwarda Nortona w filmie "The Incredible Hulk", ekranizacji popularnej serii komiksowej wydawnictwa Marvel. Reżyseruje twórca "Transportera" Louis Leterrier. Prace na planie rozpoczną się już latem.

Liv Tyler wcieli się w postać Betty Ross - ukochanej głównego bohatera Bruce'a Bannera vel Hulka. W nowym filmie widzowie będą świadkami kryzysu w ich związku. W poprzedniej ekranizacji "Hulka" rolę Betty Ross odtwarzała Jennifer Connelly.

"The Incredible Hulk", którego budżet wyniesie ponad 100 milionów dolarów, nie będzie kontynuacją superprodukcji Anga Lee z 2003 roku, ale niezależnym fabularnie filmem mającym - jak twierdzą twórcy - stać się początkiem serii. Przedstawiciele Marvel Studios zapowiedzieli, iż chcą, aby film był lżejszy w tonie niż poprzednik i wierniejszy wobec komiksowego oryginału. Scenariusz napisał Zak Penn, który ma już na koncie takie adaptacje komiksów, jak "X-Men: Ostatni bastion", "Fantastyczna Czwórka" czy "Elektra".

Dystrybucji filmu "The Incredible Hulk" podejmie się studio Universal Pictures. Premierę obrazu zapowiedziano już na 13 czerwca 2008 roku.

Zrealizowany w 2003 roku przez Anga Lee film "Hulk" mimo budżetu w wysokości 137 milionów dolarów nie okazał się przebojem jakiego oczekiwali producenci. Wpływy ze sprzedaży biletów w Stanach wyniosły nieco ponad 132 miliony dolarów. Na całym świecie film zarobił ponad 245 milionów.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię