"Jak być kochaną" W.J. Hasa: Walentynki w DKF Imaginarium

- /
https://www.filmweb.pl/news/%22Jak+by%C4%87+kochan%C4%85%22+W.J.+Hasa%3A+Walentynki+w+DKF+Imaginarium-33401
Barbara Krafftówna w jednej z największych kreacji kobiecych polskiego filmu u boku Zbigniewa Cybulskiego, czyli "Jak być kochaną" Wojciecha J. Hasa ? oto propozycja DKF-u Imaginarium na Walentynki.

Akcja ?Jak być kochaną? rozgrywa się za czasów okupacji hitlerowskiej, ale to nie wojna jest tutaj głównym tematem. Film ten to opowieść o tragicznej, niespełnionej miłości, subtelnie nakreślony dramat psychologiczny z wyraziście zarysowanymi i wiarygodnie odtwarzanymi postaciami.

Felicja jest młodą, początkującą aktorką, zakochaną bez wzajemności w koledze po fachu - Rawiczu. Gdy pada nań podejrzenie o zabicie volksdeutscha, dziewczyna podejmuje się ukryć go w swoim mieszkaniu. Marzy, że Rawicz mieszkając z nią, odwzajemni jej uczucie. Żeby mieć ukochanego przy sobie, gotowa jest na każde poświęcenie. I rzeczywiście, los wystawi ją kilkakrotnie na bardzo ciężką próbę. Felicja przetrzyma jednak wszystko w nadziei, że Rawicz zostanie z nią także, gdy wojna się skończy. Nie dostrzega, że jej ofiara stała się dla niego ciężarem nie do zniesienia. Nie przypuszcza, że kiedy tylko nadarzy się sposobność aktor porzuci świadka swych upokorzeń, załamań i upadków. Wiktor jest człowiekiem słabym, bez charakteru, stacza się coraz niżej. Tuż po zakończeniu wojny wraca do Felicji, ale tylko po to, by popełnić samobójstwo... (www.filmpolski.pl)

Pokaz odbędzie się jak zwykle w środę 14 lutego w warszawskiej Kinotece o godz. 20.00. Dyskusję po pokazie poprowadzi dr Krzysztof Kopczyński, producent filmowy oraz literaturoznawca i medioznawca z Wydziału Polonistyki UW.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones