"Jungle Cruise" krytykowane za heteroseksualnego aktora w roli geja

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Jungle+Cruise%22+krytykowane+za+heteroseksualnego+aktora+w+roli+geja-129394
Widowisko Disneya "Jungle Cruise" znalazło się pod ostrzałem. Chodzi o zatrudnienie heteroseksualnego komika i aktora Jacka Whitehalla w roli geja. 

GettyImages-922406588.jpg Getty Images © Gareth Cattermole


Jak donosi The Sun, rola jest komediową perełką - to bardzo autoironiczny, niemal kampowy występ. Niektórym z fanów nie podoba się jednak, że jedna z niewielu otwarcie homoseksualnych postaci w uniwersum Disneya jest grana właśnie przez Whitehalla. Uważają to za straconą szansę na lepszy balans reprezentacji osób homoseksualnych w mainstreamowym kinie. A jak Wy myślicie?

Film inspirowany jest jedną z atrakcji disnejowskich parków rozrywki. Akcja widowiska rozgrywać się będzie w amazońskiej dżungli na początku XX wieku. Dwayne Johnson wciela się w postać Franka, kapitana kursującej po rzece łodzi, na którym wisi klątwa nieśmiertelności. Jedną z pasażerek będzie Lily Houghton (Blunt). Kobieta poszukuje Drzewa Życia, aby uratować ciężko chorego brata (Whitehall). Edgar Ramirez zagra potomka konkwistadorów, który jest jednym z kilku złoczyńców filmu.

Całość wyreżyseruje Jaume Collet-Serra.