"Koniec świata" doczeka się prequela?

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Koniec+%C5%9Bwiata%22+doczeka+si%C4%99+prequela-137235
Richard Kelly ogłosił na Instagramie, że planuje realizację prequela swojego głośnego filmu "Koniec świata".


Akcja oryginału rozgrywa się latem 2008 roku w Los Angeles. Miasto nawiedza niespotykana dotąd fala upałów. Na zaplanowanym w święto niepodległości  przyjęciu zbiegają się losy filmowego gwiazdora dotkniętego amnezją Boxera Santarosa (Dwayne Johnson), byłej gwiazdy porno Krysty Now (Sarah Michelle Gellar) oraz ekscentrycznych postaci śmietanki Hollywoodu.

Nowy utwór ma być połączeniem animacji komputerowej oraz filmu aktorskiego. Scenariusz bazuje na 6-częściowej powieści obrazkowej będącej uzupełnieniem "Końca świata".  Animowana część rozgrywa się na przestrzeni trzech dni i zaczyna się w momencie, gdy Santaros budzi się na pustyni w Nevadzie. Cierpiący na utratę pamięci aktor wyrusza w podróż powrotną przez Las Vegas do Los Angeles.

Sceny z udziałem aktorów pochodziłyby ze scenariusza filmu "The Power", który w "Końcu świata" próbują przenieść na ekran Santaros i Now.

Niedokończona wersja "Końca świata" miała swoją światową premierę na festiwalu w Cannes w 2006 roku. Łączący elementy satyry, czarnej komedii i science fiction obraz spotkał się z fatalnym przyjęciem. Rozczarowany Kelly powrócił wówczas do montażowni i wyciął blisko pół godziny filmu. Przemontowany utwór trafił do kin w USA pod koniec 2007 roku, zarabiając niecałe 400 tysięcy dolarów przy budżecie rzędu 17 milionów. Z czasem doczekał się jednego wiernego grona fanów. Niedawno Kelly przygotował ostateczną, odrestaurowaną w 4K wersję filmu.

Udostępnij: